Cinnet getiren anne iki kızını, baba da karısını öldürdü

Cinnet getiren anne iki kızını, baba da karısını öldürdü
Cinnet getiren anne iki kızını, baba da karısını öldürdü

20 yaşındaki Kevser Toprak (solda) ve 18 yaşındaki Havva Toprak anne kurbanı oldu.

Diyarbakır'da kendisinden 50 lira bayram harçlığı isteyen iki kızını pompalı tüfekle vurarak öldüren Adalet Toprak, eşi Sadık Toprak tarafından bıçaklanıp, boğazı kesilerek öldürüldü.

RADİKAL - Bayram harçılığı isteyen 2 kızını pompalı tüfekle öldüren kadın , kocası tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçesi'nde meydana gelen olay, bugün sabah saatlerinde site sakinlerinin polise haber vermesi ile ortaya çıktı. Kayapınar İlçesi'nde bulunan Özteknik Sitesi'nin 4'üncü katında ailesiyle oturan 8 çocuk annesi Adalet Toprak (44), iddiaya göre bugün sabah saatlerinde kendisinden 50 lira bayram harçlığı isteyen kızları Kevser Toprak (20) ve Havva Toprak (18) ile tartıştı.

Evdeki tartışmanın büyümesi üzerine cinnet geçirdiği öne sürülen anne Adalet Toprak, kendi adına kayıtlı pompalı tüfeği alarak her iki kızını da vurarak öldürdü.

KOCASINI DA ÖLDÜRMEK İSTEDİ

Adalet Toprak daha sonra tüfekle evde bulunan eşi Sadık Toprak'a (51) ateş etmeye başladı. Sadık Toprak da bu sırada mutfaktan bir bıçak alarak eşini bıçakladı. Sadık Toprak daha sonra eşini boğazını bıçakla keserek öldürdü.

Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, evde bekleyen baba Sadık Toprak'ı suç aleti bıçakla gözaltına aldı. Yapılan olay yeri incelemesinin ardından ölen anne ve iki kızının cenazeleri otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Felat BOZARSLAN-Ahmet ÜN/DHA