"Cinsel istismar olayını devlet 6 aydır takip ediyordu"

"Cinsel istismar olayını devlet 6 aydır takip ediyordu"
"Cinsel istismar olayını devlet 6 aydır takip ediyordu"
BDP Kadın Meclisi sözcüsü Helin Yılmaz, Siirt'te 2 kız kardeşe cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Abdullatif Çekin'in, 6 aydır devletin takibinde olduğunu ileri sürdü.

SİİRT - BDP tarafından olayı incelemek ve araştırmak için Siirt'e gelen BDP Kadın Meclis Sözcüsü Helin Yılmaz, olayı öğrenir öğrenmez Siirt'e geldiklerini, 14 Temmuz gibi bir günde açıkçası böyle bir durumla halkın karşısına çıkmanın kendileri için çok ağır bir durum olduğunu söyledi.

Çekin'in partinin kurullarına kesin ihraç için sevk edildiğini söyleyen BDP Kadın Meclisi sözcüsü Yılmaz şöyle konuştu:

'Cocuklarla basılan' Abdullatif Ç. görevinden istifa etti


"Böylesi bir dönemde böylesi bir durumda içimizde gelişmiş olması manidar bir durumdur. Bu tür suçlar kim tarafından gelirse gelsin aynı tutumu sergileyeceğimizi ifade ediyoruz. Abdullatif Çekin'in durumu da sömürgeci içimizdeki kişilik olarak değerlendiriyor ve derhal ihracının bu çerçeve içerisinde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu şahsın tutuklanmamış olması bizler için bir manidardır. Yani 6 aylık bir süredir devlet bu şahsı takip ediyor. 6 aydır kız çocuklarına istismarı reva görüyor, göz yumuyor. 6 aydır hiçbir müdahalede bulunmuyor, böylesi bir süreçte gelip bunu siyasi bir malzeme haline çeviriyor. Derhal bu kişinin tutuklanması gerekiyor. Yani nerden ve hangi kurumda yer almış olursa olsun, biz demokratik bir siyaset yürüten kurum olarak siyasetimizin ilkeli siyaseti doğrultusunda bu kişinin derhal tutuklanması talep ediyoruz."

BDP’DEN İHRAÇ EDİLDİ
BDP Siirt İl Başkanı Mehmet Ata İnan da Abdullatif Çekin’in partilerinden ihraç edildiğini söyledi.

İnan, Abdullatif Ç. İçin "Bu saat itibari ile bizim için böyle bir şahıs yoktur" dedi. (ajanslar)

Siirt Belediye Başkan Yardımcısı kız çocuklarla basıldı!

 


  http://www.radikal.com.tr/114175611417569

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Devlet Devlet ve yine Devlet - siradanbirisi

  O tecavüzcü sapik BDP´li. Simdi devletle ne ilgisi var? Ben AKP devletini sevmiyorum. Amma allah askina aranizdaki sapiklari hem örtbas ediyorsunuz hemde yakalandikdan sonra devlet suclu oluyor.

  taş düşsün - likapa

  başınıza devlet kadar taş düşsün. adamın yaptığı adiliği bile devlete maledeceksiniz.neyse bu devletten alıp veremediğiniz.

  Ozoktem'e cevap - Batılı

  Hani okulda hangi hocalardan ders aldın, Türkmüsün, Türkçeyi tam olarak okuyup anlıyormusn bilmiyorum ama bura okuduğunu anlamadığın ortada. Sırf muhalefet olsun diye yorum yazmışsın. Haberde 6 aydır bunu biliyoruz mu diyor? altı aydır devlet izliyormuş diyor yani yakalanıp yargılandığı zaman 6 aydır izlendiğini öğrenmişler. Editörden de ricam Yorumlarımı yayınlayın, herseferinde yorumların yayınlanmıyor. neden oldugunu da anlamıyorum. Dikkat ederseniz hiçbir hakaret de yok yorumlarımda...

  6 ay? - sitocke

  Bu adamin 6 aydir izlendigini, gözlendigini nereden biliyorsunuz? Yeni mi ögrendiniz? Kimden? Aciklamaniz kafa karistiriyor. Ya kesip cirpip öyle medyaya servis etmisler ya da bu 6 ay meselesine aciklik getirememissiniz. Eger bu meseleyi ve adamin isledigi sucu devletin 6 aydir bildigini henüz ögrenmisseniz, sorun yok, yok ama önceden biliyor idiyseniz, siz de suclusunuz.

  Bundan da siyasi malzeme çıkarmaya çalışıyorlar ya - Balkan Turku

  Gerçekten hayret edilecek bir durum, bu adam kendi partilileri fakat utanmadan BDPliler daha hala devleti suçluyorlar. Bu adamın çevresindeki partililer hiç mi farketmemiş daha önce bir gariplik olduğunu bu adamda? Etmişlerdir tabii, ancak işlerine gelmemiştir ifşa etmek. Trajik bir durumdan siyasi malzeme çıkartmaya uğraşıp devleti suçluyorlar, çok utanç verici bir durum. O zavallı çocukları kim bakımı altına aldı şimdi? O beğenmediğiniz devlet. Her şeyde cevapları hazır zaten, değişmez "Biz mağduruz, devlet suçlu"

  çirkefliğin bu kadarına pes diyorum - dersimi

  BDP ve özellikle Siirt teşkilatı bu olaydan sonra Türkiye halkından özür dilemeli ve böyle bir şahsı bu konuma getirdikleri için özeleştiri yapmalıyken tam tersine zeytinyağı gibi üste çıkma derdindeler. Ayıp yahu. adamı başkan yardımcısı yapan TC miydi siz miydiniz?

  Yuh - Dede-Live

  hahahaha sizce dogal degilmi BDP böyle şeylerin cıkması özgürlükten söz edeceksin kadın haklarını savunacaksınız sonradan böyle bir olay cıkacak BDP den ne diyelim bu cins tipteki kişileri ömür boyu hapse atmak lazim