"Cinsel istismar olayını devlet 6 aydır takip ediyordu"

"Cinsel istismar olayını devlet 6 aydır takip ediyordu"
"Cinsel istismar olayını devlet 6 aydır takip ediyordu"
BDP Kadın Meclisi sözcüsü Helin Yılmaz, Siirt'te 2 kız kardeşe cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Abdullatif Çekin'in, 6 aydır devletin takibinde olduğunu ileri sürdü.

SİİRT - BDP tarafından olayı incelemek ve araştırmak için Siirt'e gelen BDP Kadın Meclis Sözcüsü Helin Yılmaz, olayı öğrenir öğrenmez Siirt'e geldiklerini, 14 Temmuz gibi bir günde açıkçası böyle bir durumla halkın karşısına çıkmanın kendileri için çok ağır bir durum olduğunu söyledi.

Çekin'in partinin kurullarına kesin ihraç için sevk edildiğini söyleyen BDP Kadın Meclisi sözcüsü Yılmaz şöyle konuştu:

'Cocuklarla basılan' Abdullatif Ç. görevinden istifa etti


"Böylesi bir dönemde böylesi bir durumda içimizde gelişmiş olması manidar bir durumdur. Bu tür suçlar kim tarafından gelirse gelsin aynı tutumu sergileyeceğimizi ifade ediyoruz. Abdullatif Çekin'in durumu da sömürgeci içimizdeki kişilik olarak değerlendiriyor ve derhal ihracının bu çerçeve içerisinde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu şahsın tutuklanmamış olması bizler için bir manidardır. Yani 6 aylık bir süredir devlet bu şahsı takip ediyor. 6 aydır kız çocuklarına istismarı reva görüyor, göz yumuyor. 6 aydır hiçbir müdahalede bulunmuyor, böylesi bir süreçte gelip bunu siyasi bir malzeme haline çeviriyor. Derhal bu kişinin tutuklanması gerekiyor. Yani nerden ve hangi kurumda yer almış olursa olsun, biz demokratik bir siyaset yürüten kurum olarak siyasetimizin ilkeli siyaseti doğrultusunda bu kişinin derhal tutuklanması talep ediyoruz."

BDP’DEN İHRAÇ EDİLDİ
BDP Siirt İl Başkanı Mehmet Ata İnan da Abdullatif Çekin’in partilerinden ihraç edildiğini söyledi.

İnan, Abdullatif Ç. İçin "Bu saat itibari ile bizim için böyle bir şahıs yoktur" dedi. (ajanslar)

Siirt Belediye Başkan Yardımcısı kız çocuklarla basıldı!