Cinsel istismar zanlısı polis Türkiye'ye iade edildi

Cinsel istismar zanlısı polis Türkiye'ye iade edildi
Cinsel istismar zanlısı polis Türkiye'ye iade edildi
Sakarya'daki 'utanç davası'nın 1 numaralı şüphelisi polis müdürü N.Ş., Türkiye'ye teslim edildi.

SAKARYA - Sakarya’da 'utanç davası' olarak bilinen 14 yaşındaki Ö.C. adlı kıza 28’i çocuk 34 kişinin cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla açılan davanın ardından yurtdışına kaçan ve iddianamede 'bir numaralı şüpheli' konumundaki polis müdürü N.Ş. İnterpol tarafından İstanbul 'a getirilerek polise teslim edildi. Adapazarı’nda 2012 yılı Haziran ayında Ö.C.'ye cinsel istismarda bulundukları ileri sürülen 2'si polis müdürü, 28’i lise öğrencisi, 30 kişi gözaltına alınmıştı. Olayda 4 lise öğrencisi ise yakalanamamıştı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 19 lise öğrencisi tutuklanırken, Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis müdürü N.Ş. 'adli kontrol' şartıyla serbest bırakılmıştı. Polis müdürü N.Ş., serbest kaldıktan 4 gün sonra yurtdışına kaçarak izini kaybettirmişti. Arama çalışmalarına rağmen N.Ş., bulunamayınca hakkında 'kırmızı bülten' ile arama kararı çıkartıldı. İnterpol Daire Başkanlığı’nca, N.Ş.'nin kimlik bilgileri, fotoğrafı ve suçlamayla ilgili bilgiler tüm üye ülkelere bildirildi. N.Ş., bu kararla tüm dünyada aranmaya başlandı.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da olduğu öğrenildikten sonra yaklaşık bir yıldır kendisinden haber alınamayan ve kırmızı bültenle aranan polis müdürü N.Ş. Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 2'nci celsesine 5 gün kala Saraybosna'da Bosna Hersek polisi tarafından gözaltına alındı. Interpol tarafından gözetim altında tutulan iddianamede 'bir numaralı şüpheli' olarak adı geçen polis müdürü N.Ş. İnterpol tarafından Türkiye 'ye getirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından İstanbul adliyesine sevk edilen polis müdürü N.Ş. duruşma günü Adapazarı'na gönderilmek üzere Metris Cezaevi'ne gönderildi. 34 sanıklı 14 yaşındaki Ö.C.'ye cinsel istismar davasının 3'üncü duruşması, 9 Eylül tarihinde Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek. (Zafer TOKUŞ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113972711397272

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bizim koğuşlarda rahat edersin - demlicay2011

  geldiğin iyi olmuş. gardiyanlar ve müdürler sana iyi bakar. bir istediğini ikilemezler. yakında af da var. gel keyfim gel. huylu huyundan vazgeçmez derler. suç aletini yok etmeli.

  insanın bu adamı koruyanlara - demlicay2011

  okkalı şeyler söyleyesi geliyor. keşke laf yerine başka şeyler yapabilsem. bu tam bir rezalet . serbest bırakılması adaletin ne kadar iğrenç ve taraflı olduğunu gösteriyor. eli uzun devlet 4 liseliyi bulamıyor. güldürmeyin yahu. cibiliyet meselesi. bu kokuşmuşluk içinde yok olmanız bir kaçınılmaz. milletin vicdanını yerlerde sürüklüyorlar. avrupa ambargosu sizi ait olduğu yaşama dönderecektir . maskeniz düşecektir. elin malıyla çağ atlayın.