Cinsel istismarda suçüstü yakalanan başkan yardımcısı serbest

Cinsel istismarda suçüstü yakalanan başkan yardımcısı serbest
Cinsel istismarda suçüstü yakalanan başkan yardımcısı serbest
Önceki gece, özel otomobilinde yaşları 13 ve 17 olan 2 kız çocuğu varken gözaltına alınan ve kızlardan birini iki yıldır cinsel olarak istismar ettiği öne sürülen Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Ç., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SİİRT - Siirt Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 10 çocuk babası 62 yaşındaki Abdullatif Ç.'nin otomobilinde kızlarla birlikte olduğu ihbarı alınca harekete geçti. İpekyolu Caddesi üzerinde Abdullatif Ç., iddiaya göre park halindeki otomobilinde 17 yaşındaki M.A. ve kardeşi 13 yaşındaki S.A. ile birlikte görüldü. Polisleri görünce otomobili çalıştırıp bölgeden uzaklaşmak istediği ileri sürülen Abdullatif Ç. ile yanındaki M.A. ve S.A., kısa süren takibin ardından gözaltına alındı. Ancak gece saatlerinde Adliye'ye çıkarılan Abdüllatif Ç. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Abdullatif Ç., bu akşam saatlerinde sağlık kontrolu için Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Polisin sıkı güvenlik önlemleri altında hastaneye getirilen Abdullatif Ç.'nin ellerinin arkadan kelepçelendiği görüldü. Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünün ardından Abdullatif Ç., adliyeye götürüldü. 

İKİ YILDIR İLİŞKİYE GİRİYORDU
Bu arada Abdullah Ç.'nin otomobilde birlikte bulunduğu kız kardeşler 17 yaşındaki M.A.,'nın poliste verdiği ifadede başkan yardımcısı Abdullatif Ç.'nin kendisiyle 2 yıldır ilişkiye girdiğini söylediği öğrenildi. Kız kardeşler M.A., ile S.A., emniyetteki ifadelerinin ardından Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürüldü. Kız kardeşlerin burada sağlık kontrolü ve muayeneden geirildikten sonra adliyeye sevk edileceği belirtildi.  


TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE SERBEST KALDI Abdullatif Ç., çıkartıldığı adliyede Cumhuriyet Savcısı'a ifade verdikten sonra tutuklanma talebiyle Nöbetçi Mahkeme'ye sevk edildi. Nöbetçi Mahkeme, Başkan Yardımcısı Abdullatif Ç.'ye yurt dışına çıkış yasağı koyup tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.


  http://www.radikal.com.tr/1141657114165717

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  B.B.Yorumcular. - Clear

  Beleşçi ve Beceriksiz yorumcular! Gerçekler ağırınıza mı gitti? Neyse ki topu topu 8 kişisiniz(verdiğiniz "beğenmedim" oyu sayısına bakarak söylüyorum).Hala yanlışa devam ediyorsunuz,bunu bir uyarı kabul edin de "araştırıp sorgulamaya" başlayın ki sizin için iyi bir dönüm noktası olsun.Yoksa adama "Sen beğensen ne olur,beğenmesen ne olur?" derler.Yani "SIRADAN BİRİ" olarak kalırsınız.

  Nasıl bir zihniyet? - sfu360

  "Çocukları taciz edenlere hoşgörü göstermeyelim!" şeklinde, içinde hiç bir parti veya siyasi görüş belirtmeyen yorumun beğenilmeme sayısı 20, beğenilme sayısı 140. bu yorum için neden beğenme butonuna tıklar bir insan? beğenmeyenlerin pedofili olduğunu varsayarak, bu ülkede bu kadar çok pedofili varsa yandık diyorum.

  bu tecavüzcü akp'li değil - sysyphus

  tecavüzcü bu kez farklı.2009 yerel seçimlerinde o günkü adıyla Dtp bünyesinde seçimleri kazanan Selim Sadak'ın ekibinden.umarım Bdp bu durumu görmezden gelmeyip gereğini yapacaktır ve bu yönde kesin ihraç istemiyle alınmış bir karar da mevcuttur.bu süreçte abcullatif ç.'den istifası istenmiş şahıs da istifasını vermiştir.ancak bu yetmez çok ciddi bir ceza alması gerekir.mahkemenin salıvermesine anlam veremiyorum.çocuk istismarının mazur görülecek hiçbir tarafı yoktur.

  Önyargı - pandora

  Artık günlük rutinimizin arasında yer alan, malesef okurken şaşırmadığımız haberler arasına girdi çocuk istismarı,taciz, tecavüz ve kadına yönelik şiddet. Her birimiz tepkiliyiz ve onların adına biz utanıyoruz değil mi? İyi de bu kadar çok olayın failleri kim öyleyse? toplumun o ya da bu belli bir kesimi mi, yoksa hala kadınların modern dünyadaki yerini sindirememiş, o kadını ezen kültür ve geleneğimizden kopamamış olan bizler miyiz tüm bu olayların failleri. Dahası ben Radikal okurunun biraz daha araştırmayı seven insanlar olduğuna inanıyorum ama burada bile belli bir bilgi olmaksızın olayı faşizmine şahit olduğumuz AKP ye atfetmeye çalışmışlar. Evet bence de failler arasında yer alıyorlar bunca yıllık yönetimleri süresince hala kadınımıza modern toplumdaki yerini sunamadığı ve hala kılığı kıyafeti, cinsel özgürlüğü, bedeni, hayatı üzerindeki özgürlüklerini tanımayıp kadını bir seks objesinden başka bir şey olarak göremeyip, topluma da bunu yansıtamadığı için. Lakin bu sefer olayın asıl faili Siirt Belediyesinin BDP'li başkan yardımcısıdır.

  Eksik Haber - Gerçek?

  Bu haberde bence de hangi parti olduğu yazılmalıydı. Burada önemli olanın adamın hangi partiden olduğu için değil, bu önemli değil zaten. Ama hükümet yanlısı ve islami sitelere bakarsanız bu adamın BDP'den olduğu yazılmış elbette bir yığın küfürlerle. Hem Radikal bu ayrıntıyı neden ve nasıl kaçırmış anlamıyorum...

  elime pala alsam gezsem ne olurdu - demlicay2011

  önce ırkıma sonra mezhebime sonra görüşüme göre hakimler savcılar karar verirdi. bıraksak mı yok sa içeri mi tıksak diye. adalet bu kadar yozlaşamaz çünki kurallar var. kitabı var profösörü var yani hukuk devletinde kişisel olarak fazla birşey yapamassın. ama bunlar şeytanı bile kıskandırır. bari bir kaç gün kalsaydı içeride. tadına bakardı. suçüstü ne demek benmi bilmiyorum acaba.

  bu ülkeyi kimler yönetiyor. - lastikordek

  yargı paketleriyle sadece tecavüzcülerin ve katillerin salıverilmesinin altında yatan hikmet buymuş. adamların kankalarıymış bu tecavüzcüler. zaten muhafazakar kesimde bu türden yozlaşmışlık hep vardır. anadoluda kırsal kesimde bu türden vakalar çok sık görülür. çok ta namus delisi gibi görünürler ama kapalı kapılar ardında bir lut kavmi yatar. ensest ve çocuk istismarı özellikle cehaletin galip geldiği kesimlerde olağan karşılanır. maalesef türkiye gerçeği. zaten yargının tavrından da anlaşılacağı üzere suç olarak görülmezler. o adamın linç edilmesi gerekir aslında. ama bunlar suç bile değil. bakmayın CMK da suç olarak tanımlandığına. toplantı ve yürüyüş özgürlüğü de var ama, bir kaç kendini bilmez yüzünden kullanılamıyor. bu ülke kendi cehaletinde çok çekti hala da çekiyor. cehaleti rant aracı olarak kullanan bir sistem var. muhafazakarlık eşittir riyakarlık bu ülkede...