Ciple polis sürükleyip polisi aradı!

Ciple polis sürükleyip polisi aradı!
Ciple polis sürükleyip polisi aradı!

Dolandırıcılık suçundan aranan Ö.D., kendisini yakalamaya çalışan polisi cip kapısına asılı halde metrelerce sürükledi. Ancak zanlı sonunda ?kendi ayağı?yla yakalandı. Fotoğraf: TAYLAN YILDIRIM / dha

Yakalanmamak için bir polisi cip kapısına asılı halde sürükleyen dolandırıcı, daha sonra araca 'çalıntı ihbarı' yapınca yakayı ele verdi
Haber: TAYLAN YILDIRIM / Arşivi

İZMİR - Dolandırıcılık suçundan hakkında kesinleşmiş beş yıl hapis cezası bulunan kasap Ö.D., kendisini araçtan indiği sırada yakalamaya çalışan polis memurunu kapıya asılı olarak metrelerce sürükleyip yaraladıktan sonra kaçtı. Ö.D., iki arkadaşını, terk ettiği cipi için çalıntı başvurusunda bulunmak üzere karakola gönderince yakalandı.

Beş yıl ceza almıştı
İzmir’de geçen çarşamba günü Basın Sitesi semti Hasan Tahsin Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, Emniyet Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri, dolandırıcılık suçundan İzmir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce verilen ve kesinleşen beş yıl hapis cezası nedeniyle aranan 34 yaşındaki Ö.D.’yi takibe aldı. Ö.D.’nin belirlenen ev adresi yakınlarında önlem alarak beklemeye başlayan polis, yönetimindeki ciple sokağa girmesiyle operasyona başladı.
Ö.D., 35 YY 631 plakalı cipten inmeye hazırlandığı sırada polis memurunun yanına gelerek kendisini yakalamaya çalışması üzerine, birden aracı çalıştırıp kaçmaya başladı. 

Polisi metrelerce sürükledi
Polis memurunun kapıya asılı halde metrelerce sürüklenmesine aldırmayan Ö.D., hızla sürdüğü aracıyla kaçtı. Sürüklenmenin ve bir süre sonra yola düşmenin etkisiyle yaralanan polis tedaviye alındı. Polisin sağlığının iyi olduğu bildirildi.
Olaydan sonra araştırmalarını sürdüren polis, cipi, Arap Deresi bölgesinde terk edilmiş olarak bulup, emniyet otoparkına çekti. Bu sırada Ö.D. de, cipin kâğıt üzerinde sahibi olarak görünen iki arkadaşını karakola göndererek, araç için çalıntı başvurusunda bulunmalarını istedi.
Karakolda verdikleri çelişkili bilgiler üzerine polis ekiplerinin şüphelendiği kişilerin, gerçeği itiraf etmeleri üzerine Ö.D., saklandığı evde yakalandı. Ö.D., işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. (dha)