Çirkin klimaya dur!

Şişli Belediyesi, binaların dış cephelerinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan klima ve reklam tabelalarını kaldırdı.
Halaskargazi ve Cumhuriyet caddelerinde başlatılan 'Kentsel Tasarım Projesi' kapsamındaki çalışmalar önceki gece Vali Konağı Caddesi'nde devam etti.

İSTANBUL - Şişli Belediyesi, binaların dış cephelerinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan klima ve reklam tabelalarını kaldırdı.
Halaskargazi ve Cumhuriyet caddelerinde başlatılan 'Kentsel Tasarım Projesi' kapsamındaki çalışmalar önceki gece Vali Konağı Caddesi'nde devam etti. Caddedeki binaların dış cephesine asılı tabela ve klimalar, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve beraberindeki ekipler tarafından söküldü. Sarıgül uygulamanın gerekçelerini şöyle anlattı: "Artık Paris'e, Milano'ya, Londra'ya gitmeye gerek yok. Şişli'deki bin 810 binada cephe çalışmalarıyla kentsel tasarım projelerini uygulamaya koyduk. Görünüm ve estetiğe önem veriyoruz."
Bu çalışmaları yaparken tebligat yaptıkları vatandaşların büyük bir bölümünün destek verdiğini anlatan Sarıgül, yasal süre sonunda yapılan tebligatlara uymayanların klima ve tabelalarını ise kendilerinin kaldırdığını söyledi. Sahipleri, sökülen eşyaları alabilecek. Alınmayan eşyalar okullara bağışlanacak.


    http://www.radikal.com.tr/7509607509600

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.