Cıvıl cıvıl bir tatilden sonra son gün sis var

Dört günlük Kurban Bayramı tatili bugün biterken, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü dönüş yolunda olanları iç kesimlerde beklenen sise karşı uyardı.


Bodrum’da ise tatilciler güneşli ve ılık havada sahillere akın etti. Bazı tatilciler, kafetaryaları tercih ederken, bazıları da mavi turlara katılıp, denizin keyfini çıkardı.
Ankara, İzmir, İstanbul ve Bursa gibi büyük kentlerden Bodrum’a giden yerli turistler, 22 ile 26 derece arasındaki hava ve 20 ile 22 derece arasındaki deniz suyu sıcaklığı nedeniyle sahilleri doldurdu. Bazıları güneşlendi, bazıları mavi turda Karaada, Akvaryum ve Haremtan koylarında denize girdi. Hediyelik eşya dükkanlarını gezip, bol bol alışveriş yapan tatilciler, esnafın da yüzünü güldürdü.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Yaz tarifesine göre neredeyse yüzde 50 oranında indirim yapan tesislerimiz bayramda kapılarını açtıkları için pişman olmadı. Tatilinin hareketli geçmesi hem esnafı hem bizleri mutlu etti” diye konuştu.

Karadeniz’de sağanak uyarısı
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ise yaptığı açıklamada, bugün iç bölgelerde beklenen sise karşı dönüş yolundaki tatilcileri uyardı. Bugün Doğu Karadeniz kıyılarında aralıklarla sağanak yağış beklenirken, diğer bölgeler az bulutlu olacak. Hava sıcaklığının kuzeyde 2 ila 4 derece azalması bekleniyor. (Radikal)