Cizre'de akiller sivil polisler çekim yaptırmadı

Cizre'de akiller sivil polisler çekim yaptırmadı
Cizre'de akiller sivil polisler çekim yaptırmadı
Cizre'de yapılan toplantıyı kameraya çeken sivil polislerin hafıza kartına heyette yer alan Kezban Hatemi el koydu!

CİZRE - Cizre'de baro lokalinin bahçesinde kitle örgütü temsilcileri ve vatandaşları dinleyen Akil İnsanlar heyeti üyelerinden Etyen Mahçupyan, "Bir siyasetçi ile Öcalan'ın kafasının rahat olmasıyla bu yola çıkıldı. Öcalan dışarda olsaydı, bu süreç başlayamazdı. AK Parti bunu yapamazdı. Öcalan mahkum ama kafası serbest. Öcalan'ın ve bir siyasetçinin kafasının serbest olmasıyla bu yol açıldı. 3-5 yıl sonra Kürt sorunu denildiğinde, Batı'nın hassasiyeti diye bir şey olmayacak" dedi.


 
KAMERAYA ÇEKEN SİVİL POLİSLERE TEPKİ
Baro lokalinde görüşmeler devam ederken, heyetin başkan yardımcısı Kezban Hatemi, sivil polislerin kamera ile çekim yaptığını görünce tepki gösterdi. Çekim yapan polislerin yanına giden Hatemi, "Çok hassas bir süreçten geçiyoruz. Bizden izin almadan çekim yapamazsınız. Vatandaş özgür bir şekilde istediğini konuşacak. Bakan, vali ve emniyet müdürünüzle görüştüm. Yaptığınız doğru değil" diyerek kasedin kendisine verilmesini istedi. Görüntü çeken sivil polisler de itiraz etmeden, kamera görüntüsünün hafıza kartını Hatemi'ye teslim etti.
Heyet daha sonra vefat eden Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi'nin Cizre'deki mezarını ziyaret etti. (Ferit ASLAN-Bayram BULUT-Ramazan İMRAĞ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1130296113029610

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  okur - Efendisiz65

  aynı ürünleri tüketiyor, aynı sudan içiyor, aynı havayı soluyor aynı ülkede yaşıyoruz. birimizin yediği içtiği tükettiği ürünler ötekinden çok farklı değil. neyin kafasıdır anlamadım ki? ne tüketiyoruz birbirimizden habersiz! sayın okur polisin milleti fişlemek için elinde kamerayla görüntü alması nasıl bi fikir özgürlüğü oluyor bi anlat lütfen! cidden merak ettim bu polis elinde kamerayla nasıl bi fikir sunacak orada. hani faşizm de bi yere kadar. faşizm bile bu kadar saçmalayamaz sahiden..

  Allah... - akropol

  Gemerekli basit bir misal. Bu kisi " Ozgurlukleri" nasil tanimlamis!!!! Sigilik nasil birsey ya Rabbim? desem yeri degilmi? Evrimsel haksizliga bakki " Bunlar "cogunluk gibi. Su " Anadolu Cumhuriyeti'nin " politik zemini ne kadar kaygan goruyormusunuz??? Onun icinde EMPERIYALIZM BU KADAR RAHAT CIRIT ATIYOR. LANET OLSUN!!!!!!

  gemerek - Efendisiz65

  bu ülkede faşizm öyle bir pompalandı ki insanlar artık düşüncelerini ifade ederlerken saçmalayıp saçmalamadıklarına, kurdukları cümlelerin içeriğine bile bakmıyor. faşizm adına kim en çok saldırırsa en kahraman zannediyor kendini. buyur örnek aşağıda.. sayın okur zaten kezban hatemi'de o kaseti insanlar rahat fikirlerini savunsunlar diye polisten alıp polisi alandan uzaklaştırmaya çalışıyor. polis orda fikrini beyan etmiyor sayın aklı karışık okur, polis orada insanları fişlemek için kamera kullanıyor, yani orada polisin tavrının fikrini belirtmeyle alakalı değil. yazalım mı hala yoksa bu defa kavradınız mı olayı?

  DOĞRU YAPDI - turg

  izin almadan insanların resmi çekilmemeli

  Polis Polistir. - nesimk

  bu duruma gülelim mi ağlayalım mı? bir taraftan barış, kardeşlik diğer taraftan koruculuk sistemi genişletiliyor, hiç umulmadık yerlere karakollar,askeri sevkiyatlar,polisin tavrından en ufak bir değişiklik yok. polis ve jandarma için Nato Mermer Nato kafa boşuna söylenmemiş. Ayıptır ,günahtır. Akil insanlar gidince bazı istekte bulunan kişiler polis tarafından izlenecek eski tas eski hamam devam.

  özgür şekilde ne demek ? - gemerekli

  Kezban hateminin artık avukatlığından şüpheliyim. Sen düşünceni dile getireceksin, ama sen bir başkasının düşüncesini dile getirmesine engel olacaksın. Hayat size güzel.

  Hatemi Caydırıcılığı - ibretnüma

  Kezban Hatemi söz konusu oluna değil sivil polisler; NATO orduları başkumandanı gelse yine bir şey yapamaz. Kezban Hatemi "drone"ları bile indirir vallahi.