Cizre'de bir asker bıçaklandı

Cizre'de bir asker bıçaklandı
Cizre'de bir asker bıçaklandı
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde izinli olan bir asker, PKK'nın gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından bıçaklandı.

ŞIRNAK - Genelkurmay Başkanlığı, resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada izinli olan bir askerin bıçaklandığını açıkladı. Açıklamada, şöyle denildi:

"70’inci Mekanize Piyade Tugay 4’üncü Hudut Alayı'nın Nusaybin’de konuşlu Hudut Tabur Komutanlığı'nda görevli bir er, kanuni izinli olarak bulunduğu Şırnak’ın Cizre İlçesi'nde, bölücü terör örgütüne müzahir bir parti binasının önünden geçerken, bölücü terör örgütünün gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından bıçaklanmıştır. Anılan Er, 28 Ekim 2013 tarihinde saat 14.30 sularında, Cizre’de belirtilen bina önünden geçerken, YDG-H mensupları tarafından, yanlarına çağrılmıştır. Er, söz konusu grup üyelerinin yanlarına gitmeyi reddedince, grup üyelerinden birisi, erin sırtının sol tarafından bıçaklamıştır. Olayı müteakip Er, Nusaybin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili olarak Nusaybin Cumhuriyet Savcılığı adli tahkikat başlatmıştır." (dha)


  http://www.radikal.com.tr/115820511582053

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Istanbul, Izmir vs kolay - baizzet1925_379

  Bir Türk olarak oralarda dolasamiyoruz. BDP nin kongresinde Atatürk`ün posterini açarsam ne olurdu? Erdogan`in polisi kamu düzenini bozmaktan tutzuklardi. Bir gün denerim...

  cizrede bir asker bıçaklandı hk. - runekson

  Bu askeri bıçaklayanların,yaptıkları işin anlamını çözemiyoruz.bir pkk yandaşı gurup tek bir askeri elbetteki etkisiz hale getirebilir bu bir insanlık suçudur.Bu asker TC nin görevlendirdiği bir insandır.Bu olayı düzenleyenlere karşı TSK leri karşı harekete geçse orada ölenlerin sayını hesap etmek kolay olmayacaktır.suriye bunun bir örneğidir.Bu işi yapanların aklı selim davranıp gerginliği tırmandıracak provokasyonlardan kaçınmaları zarar gören bu askerin tedavisi ve eski haline getirilmesi için örgütün elinden gelen gayreti ve fedakarlığı göstermesi gerekir diye düşünüyoruz.

  Sırt - ibretnüma

  "Erin sırtının sol tarafı". Ben ifadeyi tekrarladım PKK gençliği hakkında netice çıkarmak sizedir efendim.