Cizre'de çatışma ortasında kalan 3 aylık Miray ve dedesi öldü

Cizre'de çatışma ortasında kalan 3 aylık Miray ve dedesi öldü
Cizre'de çatışma ortasında kalan 3 aylık Miray ve dedesi öldü
Sokağa çıkma yasağı ve çatışmaların sürdüğü Cizre'nin Sur Mahallesi'nde evlerinin bahçesinde 3 aylık Miray bebek ile onu kurtarmaya çalışan dedesi Ramazan İnce kurşunların hedefi oldu. Dede torun hayatını kaybetti. Miray bebeğin halası Rukiye İnce ise yaralandı.

RADİKAL - Şırnak'ın Silopi ile birlikte 14 Aralık'ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre ilçesinde güvenlik güçlerinin operasyonları sürüyor. Cizre'de şiddetli çatışmalar yaşanırken, dün akşam saatlerinde Sur Mahallesi Sukanlı Sokak 8 numaralı evde yaşayan 3 aylık  Miray bebek kurşunların hedefi oldu. Evlerinin bahçesinde annesinin kucağında kurşunların hedefi olan Miray bebek ağır yaralandı. Yakınları 112 Acil Servisi  ve 155'i arayarak ambulans istedi. Evin bulunduğu bölgeye hendek ve barikatlar nedeniyle ambulansın giremeyeceği belirtilerek, aileden yaralıları Nusaybin Caddesi üzerine getirmeleri istendi.

DEDE VE TORUNU HAYATINI KAYBETTİ

Bebeği dedesi 73 yaşındaki Ramazan İnce ile halası Rukiye İnce, Miray bebeği alarak Nusaybin Caddesi'nde bekleyen ambulansa gitmek için yola çıktı. Bu sırada sokakta yeniden çatışma yoğunlaştı. İddiaya göre aile üyelerine arkadan ateş açıldı. Kızıyla beraber torununu yetiştirmeye çalışan Ramazan İnce kızı Rukiye İnce isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. 

Kurşunların hedefi olan Ramazan İnce (ortada)

Çevreden yardıma koşanlar Ramazan İnce, Hala Rukiye İnce ve Miray bebekği ambulansa ulaştırıldı. Hemen Cizre Devlet Hastanesi'ne götürülen yaralılardan Miray bebek doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi. Cizre Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalenin ardından durumları ağır olan Ramazan İnce ve Rukiye İnce, ambulans uçakla Adana'daki Aşkın Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yapılan tüm tedaviye karşın dede Ramazan İnce de yaşamını yitirdi. Ameliyata alınan Rukiye İnce'nin daha sonra yoğun bakıma alındı. 

Miray bebek hayatını kaybetti

Adana Valisi Mustafa Büyük, "Terör mağduru vatandaşlarımız ambulans uçakla Adana'ya getirilerek bir hastanemizde tedavi altına alındı. Maalesef birisini kaybettik. Diğer yaralı vatandaşımız ise ameliyata alındı. Şu an yoğun bakımda ve genel olarak sağlık durumu iyi. Gerekli tedaviler yapılıyor. Şu an için cenazeyi de alan olmadı"

Cizre'de çatışmalar bugün Cudi Mahallesi'nde yoğunlaştı. Sur Mahallesi'nin hakim tepelerinde konuşlandırılan tanklar barikatları vurdu. Tank Tabur Komutanlığı'ndan çıkan tankların da ilçe merkezindeki mahallelere girdikleri görüldü. Alibey Mahallesi'nde ise roketatarın isabet ettiği bir evde hasar meydana geldi. Şırnak'ın Cizre ilçesinde 14 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı 12 gündür devam ediyor.

CİZRE/DHA