Cizre'de göstericiler polisle çatıştı

Cizre'de göstericiler polisle çatıştı
Cizre'de göstericiler polisle çatıştı
PKK'nın kurucularından Mahsum Korkmaz'ın öldürülüşünün yıldönümü nedeniyle Cizre'de gösteri yapan eylemciler polisle çatıştı.

CİZRE - PKK 'nın kurucularından Mahsum Korkmaz'ın 1986 yılında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölmesinin yıldönümü nedeniyle bir grup dün gece Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde gösteri yaptı.

Cizre'nin İdil karayolu üzerindeki Cudi ve Yasef Mahallesi'nde gece barikatlar kuran göstericiler yolları trafiğe kapattı. Ardından meşaleli yürüyüş yapmak isteyen göstericiler, kendilerine müdahale eden güvenlik güçlerine ses bombaları, molotof kokteyleri ve havai fişekler attı.

Gece geç saatlere kadar devam eden gösterilerde polis eylemcileri gaz bombaları ve tazyikli su kullanarak dağıttı.

Atılan molotof kokteyleri nedeniyle bazı polis araçları alevler arasında kaldı.

DHA - Ramazan İMRAĞ


  http://www.radikal.com.tr/112705711270572

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Rehabilite - fonksiyonel

  Barış güvercinleri sokakta. Altan Tan'ın dediği gibi, deşarj oluyorlar. Rehabilite oluyor zavallıcıklar!

  Dün Gece Cizre'de - evetisyan06

  Gece elinde molotofla sokağa çıkmak niyetleri yeterince açık ediyor. Amaç demokratik ve hukuki çerçevede birini anmak veya bir şeyi protesto değil. Bu gündüz gayt medeni bir şekilde yapılabilir ve şu çözüm ortamında polis de şiddete başvurmayan bir gösteriye müdahale etmez. Ama dertleri polisi müdahaleye zorlamak sonra da polis şiddetinden bahsetmek. Yoksa gecenin karanlığında sokaklara çıkıp molotof atmak nasıl izah edilir. Devletin içinde de Kürtlerin içinde de bu çözüm sürecinden çok rahatsız olanlar var.. Bunları bir şekilde devre dışı bırakmadıkça yarın birgün büyük bir olay çıkarıp işi kesintiye uğratabilirler..