Cizre'de gösteride ateş açıldı: 1 ölü

Cizre'de gösteride ateş açıldı: 1 ölü
Cizre'de gösteride ateş açıldı: 1 ölü
Cizre'de protesto gösterisinde vurulan Abdullah Özdal hastanede yaşamını yitirdi.

ŞIRNAK - Cizre'de gösteriler sırasında yaralanan 23 yaşındaki Abdullah Özdal yaşamını yitirdi.

PKK ’ya yönelik operasyonları protesto için Cizre ilçesinde Yefes Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde yapılan gösteride olaylar çıktı.

Bu sırada ateş açıldı ve Abdullah Özdal vücuduna isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Cizre Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahaleden ardından Diyarbakır ’daki Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Abdullah Özdal’ın kalbi, ambulans Mardin’in Nusaybin İlçesi yakınlarına geldiği sırada durdu. Nusaybin Devlet Hastanesi acil servisine götürülen Özdal, doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi.

Abdullah Özdal’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere ambulansa konularak Cizre Devlet Hastanesi’ne geri götürüldü. (AHMET AKKUŞ/DHA)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Diyarbakır

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  Cizre

  ,

  Akşam

  ,

  Protesto

  http://www.radikal.com.tr/140400814040081

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Radikal git gide taraflı bi haber sitesi olmaya başladı - user1122404

  haberin tamamını okudum , olayın aslını bilen biri olarak, göstericilerin polisin dağılın dedikten sonra ara sokaklara kaçtığı, burda arasokaklarda polislere uzun namlulu silahlarla ateş edildiği hakkında en ufak bir bilgi yok , haberi öyle bi vermiş ki polis kafasına göre birisini vurmuş gibi, objektiflikten uzak amacı belli olmayan bir haber...