Cizre'de günün ortasında inanılmaz görüntüler

Cizre'de günün ortasında inanılmaz görüntüler
Cizre'de günün ortasında inanılmaz görüntüler
Suriye üzerinden gelen toz bulutları Güneydoğu'yu etkisi altına alırken, görüş mesafesinin 30 metreye kadar düştüğü Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde okulların tatil edilmesine neden oldu


İlçede kaymakamlık toz bulutları nedeniyle ilköğretim ve liselerde eğitime bugün ara verdi. Belediye ses yayın cihazından sık sık anas yapılarak hasta ve çocukların dışarıya çıkmamalar istendi. Cizre'de askeri bir konvoyda görüş mesafesinin düşmesi üzerine ilçe girişinde bekletiliyor.

CİZRE'DE OKULLAR TATİL

Suriye'de yaşanan çöl fırtınası nedeniyle Güneydoğu toz bulutları altında kaldı. Başta Şırnak ve ilçeleri olmak üzere bazı yerleşim birimlerinde görüş mesafesi zaman zaman 30 metreye kadar düştü. Suriye sınırında bulunan Cizre İlçesi'nde toz bulutları nedeniyle kaymakamlık ilköğretim ve liselerde bugün eğitime 1 gün ara verdi. Sabah okullara giden öğrenciler, kaymakamlığın aldığı karar üzerine evlerine gönderildi. Toz bulutları nedeniyle karanlığa gömülen Cizre'de belediye ses yayın cihazından sık sık anons yaparak hasta ve çocukların dışarıya çıkmamaları konusunda uyarıldı.

Cizre'de yaşanan toz fırtınası nedeniyle askeri bir konvoy da olası bir kazanın yaşanmaması için ilçe girişinde bekletiliyor. Mühimmat yüklü 15 araçtan konvoyun toz bulutlarının dağılmasının ardından sınır birliklerine hareket edeceği öğrenildi.

Toz bulutları, Şırnak kent merkezi ile İdil İlçesi, Mardin'in Nusaybin, Kızıltepe ilçelerinde de etkili oldu. Bu yerleşim biirmlerinde görüş mesafesi 30 ile 80 metre arasında değişti.


ŞIRNAK, İDİL VE SİLOPİ'DE DE OKULLAR TATİL

Şırnak başta olmak üzere bölgede etkili olan toz bulutları nedenişye Cizre'nin ardından valilik Şırnak merkez, Silopi ve İdil İlçesi'nde de bugün ilköğretim ve orta dereceli okullarda eğitime ara verdi. Okullarda bulunan öğnrenciler, karar üzerine evlerine gönderildi.(dha)