Cizre'de olaylı gün

Cizre'de olaylı gün
Cizre'de olaylı gün
PKK'nın kuruluş yıldönümü nedeniyle esnafın kepenk açmadığı Cizre İlçesi'nde, akşam saatlerinde göstericiler ile polis arasında olay çıktı.

PKK 'nın kuruluş yıldönümü nedeniyle esnafın kepenk açmadığı Cizre İlçesi'nde, akşam saatlerinde göstericiler ile polis arasında olay çıktı.

Öğleden sonra Nusaybin ve İdil Caddeleri'nde toplanmaya başlayan göstericiler akşam saatlerinde, ateşe verdikleri lastiklerle barikat kurarak, yolu trafiğe kapattı. Yolu açmak için gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale eden polis ile göstericiler arasında çatışma çıktı.

Polise taş, molotof kokteyli ve havai fişeklerle saldıran göstericiler daha sonra Cudi ve Nur Mahalleleri ara sokaklarına kaçtı. İdil ve Nusaybin Caddeleri'nde yolu trafiğe açan polis ile göstericiler arasında kovalamaca sokak aralarında devam ediyor.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  molotof

  ,

  Cizre

  ,

  Akşam

  ,

  Cudi

  ,

  kuruluş

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/114636411463643

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  öff - Dopchik

  yani söylenecek çok şey var ama tabi bazılarının kürt tarihi üzerine okumamışlığını ben burda bi yorumla gideremem.. bu halk silahlı eylemini köy basmalarını bilmem neyi gelip de ödemişte yapmadı çok sevineceksen köy baskınları da doğuda yapıldı ölenler de kürt halkıydı.. hiç birşey düşünemiyorsanız halkın bir kesimi silahlı eyleme başlamışken senin devlet olarak yapacağın şey noluyor orda neden böyle bir eyleme başvurdunuz buyrun konuşalım sonunuzu çözelim demekti.. bizim hükümetlerimizse nee sen silah mı aldın eline dur ben geliyor bak sana silahlı mücadele neymiş gösterecem tavrı takındı.. yıllarca toprak reformu yapma bir ağaya bağlı kölelik düzeninin devam etmesine çanak tut sonra niye silahlandılar diye vay öyle olur mu vay böyle olur mu.. ya bırakın artık kürtleri eleştirmeyi sıktı baydı kabak tadı verdi.. adamlara hakkını verin daha fazla uzatmayın...

  Katliam ancak PKK gibi bir cinayet şebekesinin övüncü olabilir - mehmetsakarya

  Hangi siyasi oluşum ya da devlet kendisine karşı yapılan saldırıların ve kendi görevlilerinin katledilmesinin kutlanmasına alkış tutar? Türkiye dışında! Türk Şehitlerinin kanı yerde kaldığı gibi, şehit edilmelerinin 29.yıldönümünde şehit katilleri bayram kutlaması yapıyor Bir Millet İzliyor? Çözüm süreci egemenliğin PKK?ya devri imiş. Diyarbakır?da egemenlik PKK?da artık. Eğer aksini iddia eden varsa o zaman katillerin Türk devlet görevlilerini katlettikleri için kutlama yapmaları ne demek?

  15 Agustos - Ari Zerdüst

  15 Agustos Kürtler acisinda dirilis ve direnisin adidir.Her halkin tarihinde böylesi önemli günler vardir ve her hak o günü özgürce kutluyor.Birakinda Kürtler de kendileri icin hayati öneme sahip olan bu günü özgürce kutlasin.29 yildir bugünü kürtlere yasakladinda ne oldu.Bir gercege yok demekle gercek yok olmuyor iste..