Cizre'de PKK saldırısı: 2 şehit

Cizre'de PKK saldırısı: 2 şehit
Cizre'de PKK saldırısı: 2 şehit
Cizre'de karakol güçlendirmesi için yapılan beton duvarın inşaat çalışmaları sırasında PKK'lılar ateş açtı. Saldırıda 1 polis şehit oldu.

RADİKAL - Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde Yafes Mahallesi'ndeki Hayati Bilgin Jandarma Sınır Karakolu’nun çevresine yapılan beton duvarın çalışmaları sırasında PKK'lı teröristlerin açtığı ateşte ağır yaralanan 1 komiser, kaldırıldığı Cizre Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Aynı bölgede PKK'lıların açtığı ateşte emniyetin sivil personeli Sabri Oğlak da şehit olmuştu. Cizre'de bugün PKK saldırılarında şehitlerin sayısı da 2'ye yükseldi.

Cizre'de valilik tarafından bugün saat 16.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilen Yafes ve Sur mahallelerinde teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürüyor. Mahallelerden sık sık silah ve patlamaları sesleri gelirken, dumanların yükseldiği görüldü. İlçe merkezinde PKK'lıların araçlarla yol kapatmalarına polisin müdahalesi de sürüyor. Olaylar nedeniyle veliler çocuklarını okullardan alırken, vatandaşlar evlerine çekildi. İlçede güvenlik üst seviyeye çıkarılırken, gerginlik devam ediyor.