Cizre'de protesto: Kepenkler kapalı!

Cizre'de protesto: Kepenkler kapalı!
Cizre'de protesto: Kepenkler kapalı!
Cizre'de salı gecesi 2 polisin rastgele ateş açması sonucu 4 kişinin yaralandığı olayların ardından ilçede esnaf kepenk kapattı.

CİZRE - Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde salı gecesi çıkan ve 2 polisin rastgele ateş açması sonucu 4 kişinin yaralandığı olayların ardından ilçede esnaf, bu durumu protesto için bugün kepenk kapattı.
İlçede salı gecesi yol kapatan göstericiler, polise havai fişek, taş ve molotoflarla saldırdı. Yasef Mahallesi'nden emniyet halı sahasına giden izinli iki polis bu sırada tabancalarla rastgele ateş açtı. Olaylarda 3 kişi kurşunla 1 kişi de bir aracın çarpması sonucu yaralandı. Olayların ardından Cizre Emniyet Müdürü Ercan İçli, valilik kararıyla Cizre Emniyet Müdürlüğü görevinden alınarak Şırnak Emniyet Müdürlüğü bünyesine atandı.
Cizre'de esnaf bugün polisin ateş açmasını protesto etmek için kepenk açmadı. Kepenklerin büyük bölümünün kapalı olduğu ilçede, eczane ve fırınların açık olduğu görüldü. ( Ramazan İMRAĞ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113119211311928

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Joseph Joseph - ibretnüma

  Sevgili "özgürlükçü arkadaşlarımız yine başlamışlar. Ne kadar faşist polislerimiz var diye. Zat-ı Alileri sabah köpek gördüklerinde prensip olarak kaldırım değiştirirler ama bu olayda polislerin üzerine yürüyen kendinden geçmiş kitleyi göz ardı edip, nefs-i müdafaa hakkını kullanan polisleri eleştirirler.

  Cizîr`de oyun - Ariyan

  botan`da provakasyon girişimi feci şekilde geri tepebilir benden söylemesi

  Devlet terörü - Pe@ce

  Onca yıllık OHAL cehennemleri, şimdi de polisi askeri panzeri gazı...Devlet terörü aynen devam ediyor! Ben PKK'nin yerinde olsam Kuzey Kürdistan'da demilitarizasyon olmadan bırak gerillayı çekmeyi ayağımı bile yerinden oynatmam. Yatıp kalkıp Öcalan'ın lider vasfına dua edin, yoksa işiniz çok zordu.

  POLIS-2 - Secret Garden

  bu polis askerleri ergenekoncular zamaninda gormedik.ergenekoncu caniler mahkeme basarken sesleri cikmiyordu.unv kapilarinda kürt ogrencileri oldurmek icinmi varmisiniz? kürt cocuklarini oldurmek icinmi varsiniz sadece? adaletli olacaksiniz.yok oyle yagma.bu yaptiklarinin hesabini vermelidir .sehrin valisi belediye baskani ve halki bu polislerden davaci olmalidir ve onlari cezalandirmalidir.saygilar

  - momentum

  "Cizre'de esnaf bugün polisin ateş açmasını protesto etmek için kepenk açmadı. Kepenklerin büyük bölümünün kapalı olduğu ilçede, eczane ve fırınların açık olduğu görüldü." Yani esnaf önce bir araya geldi, yatsı çıkışı, muhtarlar derneği lokalinde. Konuştular kendi aralarında. Arkadaşlar yarın kepenkleri kapatıyoruz, bu böyle gitmez dediler. Yalnız eczane ve fırınların açık kalması kararlaştırıldı. Sonra düşünceli ve üzgün bir şekilde dağıldılar, devrimin geleceğini düşünerek. Bilinç ve kolektivite. Yerseniz. 35 yıl önce de Batı şehirleri esnafı protesto etmek için kepenk kapatırdı böyle. Onlar da protesto ederdi, Cizreliler gibi. Şimdi ne değiştiyse, aynı esnaf, gösterilerde polisin önünden kaçanları kıstırıp bir de kendi dövüyor.

  kürtler her konuda sütten çıkmış ak kaşık sanki - kizil1984

  polis ateş açmış 4 kişi yaralanmış habere bak, orada polis aracını ateşe verenlerin hiç mi suçu yok, ne yapsın polis nefsi müdafaa

  cok duyarlı halkımız - seskes

  berdeller için,cocuk yastakı kizlarin evlendirilmesi için,kaçakcılık yapan insanlar için de kapatıcaklarını umuyorum..cok duyarlıdır yorenın halkı