Cizre'deki olaylarda 14 yaşındaki Ümit Kurt hayatını kaybetti

Cizre'deki olaylarda 14 yaşındaki Ümit Kurt hayatını kaybetti
Cizre'deki olaylarda 14 yaşındaki Ümit Kurt hayatını kaybetti
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde güvenlik güçleri ile PKK'nın gençlik yapılanması üyeleri arasında çıkan olaylarda 14 yaşındaki Ümit Kurt, kalbine isabet eden tek kurşunla hayatını kaybetti. Olaylarda bir kişi de yaralandı.

RADİKAL - Cizre'de PKK 'nın gençlik yapılanması üyelerinin kazdığı hendekler, belediye ekipleri tarafından kapatılmaya başlandı. Bugün de Cizre'nin bazı mahallelerdeki hendekler ekipler tarafından kapatıldı. Hendeklerin kapatıldığı bölgelerde devriye gezen polislerle PKK'nın gençlik yapılanması üyeleri arasında saat 18.00 sıralarında olaylar çıktı. Silah seslerinin de duyulduğu olaylar sırasında bölgede bulunan 14 yaşındaki Ümit Kurt, kalbine isabet eden kurşunla olay yerinde öldü. Olaylarda bir kişi de yaralandı. Yaralı, Cizre Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, ölen Ümit Kurt'un ceseti de otopsi için morga konuldu.

Olayın duyulmasının ardından Cizre Belediye Başkanı DBP'li Leyla İmret, HDP ve DBP'liler hastane önünde toplandı. Polis, ilçe ve hastane çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı (DHA,/Ramazan İMRAĞ)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Ramazan

  ,

  hdp

  ,

  Belediye

  ,

  Cizre

  ,

  Bugün

  ,

  ilçe

  ,

  güvenlik

  ,

  silah

  ,

  öldü

  http://www.radikal.com.tr/126656212665621

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  14 Yaşında.. - evet_isyan06

  !4 yaşında çocuğun eline molotof verip sokağa saldılar.. Dahası 8-10 yaşındakilerin ellerine de taş verip molotofların, havai fişeklerin, mermilerin ortasına sürüyorlar.. Sürüyorlar ki bu çocuklardan birileri ölürse küçük cesetleri üzerinden propaganda ve yeni kavgalar devşirilsin! Katil o sokaklarda ölüm ihtimali varken o çocukları sakınmayan, korumayan, çocuklar siz evinize girin hadi demeyen PKKdır, HDPli ırkçı, genç cesetlerden beslenen faşistlerdir. O çocuklar gerçekten esirgense bal gibi de sokaktan uzak tutulurla. Kim diyebilir oradaki abileri, PKKlı militanlar isteseler en başından beri bu çocukları çatışmadan uzakta tutamaz diye? Ama bu işlerine gelmez, onlar tersine çocukları en öne sürüyorlar! En öne sürüyorlar ki polis her ne ederse ilk çocukların canı yansın! Çocukların anı yansın, kafası kolu kırılsın ki onlar o çocuklarından acılarından propaganda üretsin! Radikal gibi onların sözcülüğünü yapan gazeteler de hiç bunlardan bahsetmeyip sanki bile isteye, kasden polis çocukları yakalayıp kalbine sıkıyormuş gibi "Kalbinden vurup öldürdüler" diye manşet atsın!