Cizre'deki operasyonda sıcak temas: 1 yaralı

Cizre'deki operasyonda sıcak temas: 1 yaralı
Cizre'deki operasyonda sıcak temas: 1 yaralı
Şırnak Valiliği Cizre'de PKK/KCK'ya yönelik operasyonda bombalı saldırı sonucunda 1 güvenlik görevlisinin yaralandığını bildirdi.

ŞIRNAK - Valilikten yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"27 Haziran tarihinde saat 02.30 sıralarında PKK /KCK’nın Cizre ilçemizdeki gençlik yapılanmasına yönelik yapılan operasyonel çalışma esnasında ara sokaklardan yapılan bombalı saldırı sonucunda bir güvenlik görevlimiz hafif yaralanmış ve tedavi altına alınmıştır."

Bazı basın yayın organlarında PKK'nın Cizre'de sözde asayiş birimi kurduğu yönünde haberler yer almıştı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı.

7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Edinilen bilgiye göre, operasyonda 5'i çocuk 7 kişi gözaltına alındı. Sorgulamalarının ardından 7 kişi adli makamlara sevk edildi.

Gözaltındakilerin sorgusu sürüyor. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/113943111394312

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu Haber RADIKALE YAKISIRMI ? - Dersim999

  Sicak temas'de ne demek Gencler eylem yapmis! Sanki silahli catismaya girmisler , bomba dediyiniz sey de ses bombasi, bu haberi yazan RADKALE YAKISMIYOR!

  Cizre'deki operasyonda sıcak hk. - fgemak

  pkk ve kck nın cizrede asayış birliği kurması,doğru bir çalışma değildir,kışkırtma amaçlı yapılan bir işlemdir,planı proğramı toplumun onayı yasal düzenlemesi olmadan kurulan böyle asayış birliklerinin adı asayış birliği olmaz eşkıya çetesi olur.