Cizre'deki 'PKK töreni'yle ilgili 7 gözaltı

Cizre'deki 'PKK töreni'yle ilgili 7 gözaltı
Cizre'deki 'PKK töreni'yle ilgili 7 gözaltı
Cizre'de PKK'nın kurduğu iddia edilen 'asayiş birimine' yönelik operasyonda 5'i çocuk 7 kişi gözaltına alındı.

ŞIRNAK - Cizre ilçesinde PKK ’nın kurduğu iddia edilen ve görüntüleri çok tartışılan ‘asayiş birimine’ yönelik düzenlenen operasyonda 5'i çocuk 7 kişi gözaltına alındı.

Sorgulamalarının ardından 7 kişi adli makamlara sevk edildi. Gözaltındakilerin sorgusu sürüyor.

PKK'nın Cizre'de asayiş birimi kurduğu yönündeki haberlerin ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı. (aa)

PKK'dan Cizre açıklaması: Gençler yapmış, haberimiz yok!

Cizre'deki operasyonda sıcak temas: 1 yaralı


  http://www.radikal.com.tr/113949011394902

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SEBEP GÜVENSİZLİK - beziman

  PKK'nin, Öcalan'ın "özsavunma" teorisi ve direktiflerini dikkate alarak aynı zamanda devlete mesaj niteliğinde taktik bir çıkışı gibi görünüyor. Devlete PKK'nin sınır dışına çekilmesini fırsat bilip Kürt'ün hakları ve güvenliği konusunda rahat davranamayacağı mesajını vermek istemiş olabilir. Kürt halkı da Suriye pratiklerinden de anlaşılacağı üzere, Öcalan'ın yıllar önce ısrarla vurguladığı gibi kendi özsavunma birliklerini meşru savunma temelinde kurmayı ve korumayı hedeflemiş bulunuyor yer yer. Uzatmadan söylersek Kürtler maalesef devlete ve devletin kolluk kuvvetleri de dahil adli ve idari hiçbir kamu kurumuna güvenmiyor. Devlet de bu algıyı değiştirmek için üzerine düşenleri yapacak gibi görünmüyor.

  Radikal iyice uçtu! - evet_isyan06

  PKKnın kurduğu iddia edilen! Lafa bak, sen mi kurdun Radikal? PKK kurmayıp sne veya ben mi kuracam? En ufak bir olayda devleti suçlamayı bilirsiniz ama bakıyorum PKKya karşı gayet yumuşak, aklayıcı bir dil kullanıyorsunuz.. Keşke PKKya olduğu kadar devlete karşı da böyle bir dil kullansanız. Ama yazarlarınızdan editörlerinize kadar hepsi PKK sözkonusu olunca iyi niyetli hükümet veya devlet sözkonusu olunca son derece saldırgan ve suçlayıcı.. güzel oluyor bu çifte standartlarınızı görmek..