Cizre'nin iki mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Cizre'nin iki mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Cizre'nin iki mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Cizre'nin Sur ve Yafes mahallelerinde bugün 21.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Şırnak'ın Cizre ilçesi  Sur ve Yafes mahallelerinde bugün 21.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.Şırnak Valiliği, Cizre ilçesinde Sur ve Yafes mahallelerinde ikinci bir duyuruya kadar saat 21.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etti. Valilikten yapılan açıklamada, '14 Kasım 2015 günü (bu akşam) saat 21.00'den itibaren, ilimiz Cizre ilçesinde, Sur ve Yafes mahallelerinde, Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yakalanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir' denildi.

MAHALLE SAKİNLERİ MARKETLERE AKIN ETTİ
Sur ve Yafes mahallelerinde saat 21.00'den itibaren ilan edilen sokağa çıkma yasağından önce bu mahallelerde oturanlar market ve bakkallara akın ederek alış veriş yaptı. Bazı mahalleliler ise sokağa çıkma yasağı bulunmayan yerlerdeki yakınlarının yanına gitmek için evlerinden ayrıldıkları görüldü.
Sokağa çıkma yasağının hemen öncesinde güvenlik güçleri zırhlı araçlarla Sur ve Yafes mahallerine girerek hendek ve barikatları kaldırmak için operasyon başlattı. Güvenlik güçlerinin girişinin ardından bir süre sonra mahallelerden silah ve patlama sesleri duyuldu. Polis, mahalle çevreleri başta olmak üzere ilçe genelinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Operasyon nedeniyle uluslararası İpekyolu trafiğe kapatılınca Cizre'nin giriş ve çıkışlarında uzun araç kuyrukları oluştu.

DHA