Cizre'ye özel tim takviyesi

Cizre'ye özel tim takviyesi
Cizre'ye özel tim takviyesi
Şırnak'ın sokağa çıkma yasağı süren Cizre İlçesi'nde operasyonlar sürdürülüyor. İlçede mahalle aralarına giren tanklar top atışlarıyla barikatları yıkıyor.

RADİKAL - Şırnak'ın Silopi ile birlikte 14 Aralık'ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre İlçesi'nde operasyonlar aralıksız sürdürülüyor. Dün zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lıların daha önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirdiği saldırıda 3 askerin şehit olmasının ardından, operasyonlar bugün Nur, Cudi, Yafes ile Dağkapı ile Alibey Mahallesi'nde yoğunlaştırıldı.

Mahalle aralarına giren tanklar bombalı barikatları vurmayı sürdürürken, yer yer çatışmalar devam ettiği ilçeden dumanlar yükseliyor. Cizre'de çatışmaların çıktığı mahallelerde çok sayıda eve, roketatar ve mermiler isabet etmesiyle hasar meydana geldiği belirtildi.

Şırnak'taki Şerafettin Elçi Havalimanı'na askeri kargo uçakları ile getirilen özel harekat timleri ve askeri birlikler, helikopter ve zırhlı araçlarla başta Cizre ve Silopi olmak üzere Şırnak'taki stratejik noktalara sevk ediliyor.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasına göre ise operasyonlarda bugün 6 PKK'lı öldürüldü. Açıklamada şöyle denildi: "Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda; altı Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 154’tür.)
DHA