CNN International: Kazlıçeşme 'teknik arıza'

CNN International: Kazlıçeşme 'teknik arıza'
CNN International: Kazlıçeşme 'teknik arıza'
CNN İnternational'ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Khosravi, Başbakan Yardımcısı Arınç ile görüştü
Haber: TARIK IŞIK / Arşivi

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın Gezi olayları sırasında yayınlarını eleştirdiği CNN İnternational ile hükümet arasında 2 Temmuz Salı günü sürpriz bir buluşma gerçekleştiği ortaya çıktı. CNN İnternational’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Parisa Khosravi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’la 1.5 saat süren bir görüşme yaptı. Görüşmede Erdoğan’ın dış politika danışmanlığını da yapan Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın da hazır bulundu.

Edinilen bilgiye göre randevu talebi CNN İnternational’ın Başbak Yardımcısı Parisa Khosravi’den geldi. Başbakan Erdoğan’ın da ‘bilgilendirildiği’ görüşmede hükümet kanadı, Gezi olayları sırasında CNN İnternational’ın tek taraflı ve abartılı yayın yaptığını belirterek duyulan rahatsızlığı iletti. CNN İnternational’ın Gezi olayları ile ilgili yayınlarından örnekler verilerek, hükümetin basın özgürlüğünden yana olduğu, ancak kanalın yaptığı yayıncılığın gerçekleri yansıtmadığının altı çizildi.


KAZLIÇEŞME TEKNİK ARIZA

 

Arınç ve Kalın’ın Khosravi ile görüşmesi sırasında Başbakan Erdoğan’ın katılımı ile düzenlenen İstanbul-Kazlıçeşme mitingi de gündeme geldi. CNN İnternational, mitingi “ Türkiye ’de hükümet karşıtı protestolar” alt yazısı ile dünyaya duyurmuştu. Khosravi’nin olayı ‘teknik arıza’ olarak açıkladığı, ortada ‘kasıt’ bulunmadığını söylediği kaydedildi. Khosravi’nin Türkiye’nin önemine vurgu yaptığı ve Gezi olaylarını ‘habercilik’ çerçevesinde değerlendirdiklerini söylediği belirtildi.


  http://www.radikal.com.tr/1141865114186515

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cnn Int. Halkla iliskiler - nemaproblema

  Cnn international halkla iliskiler departmani bu haberleri yalanladi. Ozur dilemedik, yayinlarimiz tarafsiz ve durusttu dediler. Acaba arada bir guncelleme yapilsa haberlere daha iyi olmaz mi?

  Sevsinler seni CNN - tunc2013

  Ozur ne zaman verilmis aradan uzun zaman gectikten sonar. Teknik ariza mi??? guldurme beni CNN. Zamn cok onemli bu gibi durumlarda neden ertesi gun ozur dilemedin vermek istedigin mesaji verdikten sonra o gun bunu izleyen insanlarin aklinda ne kalmistir acaba bu ozru duymusmulardir insan merak ediyor disarda sanki suriyede olan olaylara benzer ima veren cnn bu ozrun altinda kalmistir. Yazik yani oyun icinde oyun. Gorusme talebe CNN den gelmis anladilar herhalde gercegiki vandallarla nasil yan yana geldiklerini. Istanbuldaki spikere Amerikada studyodan haver veren ankor soruyor bu muhabire -ki bu muhabir sadec kalabalik arasinda sozum ona masum protesto diyor ankor soruyor '' orada neler yaniyor birileri sanki gozu dinmus sekilde tepiniyor nedir olanlar? muhabirin cevabi; evet sadece bir iki cop yaniyor.. Yedirmeye calistilar kursaklarinda kaldi kalacak da.

  Game over Mister Kalin - abrapan

  Basbakanin propaganda amiri, Ibrahim Kalin CNN den kendisine canli yainda yapilan muamelenin hesabini sormamis mi? Christian Amanpour'u isten atin yoksa size ihale vermeyiz, onu da Ergenekoncu ilan ederiz diye tehdit etmemis mi yoksa? Hic belli olmaz bizim yerli basina uygulanan baski, sindirme, tehdit, hapis gibi taktikler belki CNN'i de susturmakta ise yarar. Good luck Mister Kalin.

  "ÖZÜR " MÜ ?.. - Düzgün Baba

  Radikal ve bazı gazeteler olayı özür diye vermiş. Ama CNN yalanlamış, "özür dilemedik " demişler.. Radikal , yaptığı kasıtlı değilse daha dikkatli davranmalı.Hükümet, CNN dahil herkesi yandaş medyalığa zorluyor. Böyle giderse ancak sosyal medyaya inanacağız.

  Esas oglan - isakent

  Hala geziciler ozur bekliyormuş bizim medyadan biraz utanma olur insanda asıl sizin özür borcunuz var bu memleketin asıl ve asil milletinden

  baktınız kara propagandanız tutmadı; ilerisi için kuzu kuzu geldiniz. - han123

  Mısır'da rabîatü'l-adeviye meydanında milyonlar toplanıyor; oradan da kesintisiz yayın yapın. Ama Obamanın dediği gibi amerikanın çıkarlarına ters darbecilerin yıkılması değil mi. işte işin gerçek yüzü: amerika ve AB kendi çıkarlarına muhalif bir mekanizmayı her zaman istemez ve onu öldürmek isterler. Ama Türkiye'den istediklerini bulamadılar ve ilerisi için hemen aramızdaki ilişkileri düzeltelim derler. Bazı yorumcular için not: bu ifadelerin içerisinde özür geçmiyor filan denmiş. dostların uluslararası bir yayın organın randevu istemesi, kendisine ne söyleneceğini bildiği halde masaya gelerek uyarıları alması bir özürdür.

  basın özgürlüğünden yana? - unuttum

  çok alemsiniz bülent bey :))