Çocuğa altı kişi tecavüz etti

Evden kaçan 12 yaşındaki M.K.'yı bir eve götürerek tecavüz ettikleri öne sürülen yaşları 17 ile 21 arasında değişen altı kişi tutuklanarak cezaevine konuldu. Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde ise iki hafta önce 17 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz ettikleri iddia edilen 11 kişi tutuklanmıştı


Üç gün önce evinden kaçan M.K. için ailesi polise kayıp başvurusunda bulundu. Arama çalışmaları devam ederken polis, M.K.’yi bitkin bir halde buldu. Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülen talihsiz kıza, Kocasinan ilçesindeki Argıncık semtindeki bir evde tecavüz edildiği saptandı. Küçük kızın ifadeleri doğrultusunda 20 yaşındaki H.S., 18 yaşındaki U.K., 21 yaşındaki A.K., 26 yaşındaki H.K. ile 17 yaşındaki O.S. ve S.A. polis tarafından gözaltına alındı.
Yaşları 18’den küçük olan iki zanlı, Çocuk Şube Müdürlüğü’ne, diğerleri ise Asayiş Şube Ahlak Büro Amirliği’ne götürüldü. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen altı zanlı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bilecik’te 11 tecavüzcü
Yaklaşık iki hafta önce ise Bilecik’te polisi arayan bir vatandaş, Gölpazarı ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki İ.G. adlı erkek çocuğa tecavüz edildiği ihbarında bulundu. İhbarı değerlendiren güvenlik güçleri ilçede araştırma başlatarak, İ.G’nin ifadesine başvurdu. İ.G’nin ifadesi doğrultusunda yaşlıları 60 ile 29 arasında değişen 11 kişi tutuklanmıştı. (dha, aa)