Çocuğa şiddete taviz yok: İki aileden üç kişiye gözaltı

Çocuğa şiddet karşılıksız kalmadı, iki ayrı kentteki iki aileden üç kişi gözaltına alındı.

BOLU/ANTALYA - Çocuğa şiddet karşılıksız kalmadı, iki ayrı kentteki iki aileden üç kişi gözaltına alındı.
Antalya polisine gelen ihbarda bir ailenin küçük çocuklarına şiddet uyguladığı ihbar edildi. Eve baskın yapan polis, yüzünde ve vücudunda morluk olan çocuğu korumaya, baba 24 yaşındaki Cengiz S. ve birlikte yaşadığı 32 yaşındaki Gülay K.'yi de gözaltına aldı. Küçük çocuk ifadesinde, "Annem popomu ısırdı, saçımı yoldu, ağzıma vurdu. Ağladım. Babam da boğazımı sıktı" dedi. Doktor raporunda çok sayıda dayak izi çıkınca, çift tutuklandı. Küçük çocuk Zübeyde Hanım Çocuk Esirgeme Yurdu'na yerleştirildi.
Bolu'da D.D.-N.D. çifti, yüzü ve vücudunda morluklar olan altı aylık O.D.'yi Bolu İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne getirdi.
Kesin darp kanıtları var
Hastanenin çocuk uzmanı Dr. Ahmet Gökalp, önceki gün acil polikliniğine getirilen, şüpheli düşme vakası olarak görülen bebeğin, muayenede darp edildiği kuşkusuyla gözlem altına alındığını, darp edildiğine dair kesin kanıtlar da bulunduğunu söyledi. Anne de, babayı suçladı: "Bebeğimi kollarımda tutuyordum, yorulunca eşime verdim. Daha sonra geldiğimde, bebeğin sürekli ağladığını gördüm. Yüzünde izler vardı" dedi. Jandarma, baba D.D.'yi gözaltına aldı. (dha, aa)