'Çocuğumu niye bıraktınız!'

Ümraniye'nin Yenidoğan Beldesi'nde karne aldıktan sonra eve dönerken donarak ölen 8 yaşındaki Atalay Kemaloğlu'nun babası, okul yönetimini suçladı.

İSTANBUL - Ümraniye'nin Yenidoğan Beldesi'nde karne aldıktan sonra eve dönerken donarak ölen 8 yaşındaki Atalay Kemaloğlu'nun babası, okul yönetimini suçladı. Baba İlbey Kemaloğlu, çocuklarını daha yakın olan okula yazdırmak istediğini, ancak istenen kayıt parasını veremediğini anlattı. Ayşe Çarmıklı İlköğretim Okulu'ndan karnesini alıp çıktıktan sonra kestirme yoldan evine dönmek isteyen Atalay, tipiye yakalanınca donarak hayatını kaybetmişti. Atalay Kemaloğlu'nun cesedi dere yatağında bulunmuştu.
Üç ay önce Erzurum'un Pasinler ilçesinden İstanbul'a gelerek Paşaköy Mevlana Mahallesi'ne yerleşen Kemaloğlu ailesinin evinde şimdi büyük üzüntü yaşanıyor. Yenidoğan Belediye Başkanı Zarif Arslan ve Ayşe Çarmıklı İlköğretim Okulu'nun müdürü Sabri Çolak dün Kemaloğlu ailesini ziyaret ederek, başsağlığı diledi.
Acılı baba Kemaloğlu ise ziyaret sırasında okul müdürü Çolak'a sitem ederek, "Benim çocuğumu niye bıraktınız?" diye sordu. Çocukları Kaan, Muhammed Aziz ve Atalay'ı önce evlerine daha yakın olan Paşaköy İlköğretim Okulu'na yazdırmak istediğini söyleyen Kemaloğlu, ancak okulun çocuk başına 90 milyon lira para talep etmesi üzerine uzaktaki Ayşe Çarmıklı
İlköğretim Okulu'na kayıt ettirdiğini anlattı. Üç çocuğunun Yenidoğan Belediyesi'nin tahsis ettiği servis otobüsüyle okula gidip geldiklerini belirten Kemaloğlu, şöyle konuştu: "Öğretmen sorumsuzca davranmış. Yoksa ben hamal gibi çocuğumu taşır, eve getirirdim. 1'inci sınıfa giden Muhammed Aziz'i öğretmeni, 5'inci sınıftaki ağabeyi Kaan'a emanet etmiş. Onları komşular eve ulaştırdı. Biri üşümüş, diğeri bitkin haldeydi."
Kemaloğlu, maddi durumunun iyi olmadığını, ama kesinlikle yardım kabul etmeyeceklerini söyledi.