'Çocuğumu sahipsiz köpekler öldürdü'

'Çocuğumu sahipsiz köpekler öldürdü'
'Çocuğumu sahipsiz köpekler öldürdü'
Bursa'da kaybolduktan 2 saat sonra cesedi arazide parçalanmış halde bulunan 2 yaşındaki Aleyna Şenol, dün saat 23.00'de toprağa verildi. Kızın babası 36 yaşındaki Kerem Şenol, Belediye hakkında dava açacağını söyledi.Merkez Osmangazi İlçesi Geçit Mahallesi Gedik Sokak'ta oturan 36 yaşındaki Kerem Şenol ile 32 yaşındaki Fadime Şenol'un tek çocukları olan Aleyna, sokakta arkadaşlarıyla oynarken, 1.5 aylık hamile olan annesi doktora gitti. Fadime Şenol evden ayrılmadan önce aynı mahallede oturan eltisi, 28 yaşındaki Semra Şenol'a kızını ara sıra kontrol etmesini istedi. Semra Şenol, bir süre sonra çocukların arasından kaybolan Aleyna'yı aramayabaşladı. Semra Şenol, evin 500 metre kadar uzağında Bursa Çevre yolu yakınlarında köpeklerin toplandığı bölgede Aleyna'nın parçalanmış cesedini görünce polise haber verdi. Yapılan ilk incelemede cinsel organı, sırtı, göğsü, yüzünden kesikler ve diş izleri bulunan sol kulağı kopmuş olan Aleyna Şenol'un cesedi otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.
Bu sırada araştırma yapan polisler, Mudanya'da boyacılık yapan Kerem Şenol, anne Fadime Şenol ve yakınlarını Emniyet Müdürlüğü'ne getirip sorguya aldı. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi sonucu boynu da kırık olan çocuğun, vücudundaki diş izlerinin köpekler tarafından, bıçak veya herhangi bir kesici alete benzemeyen izlerin ise köpeğin üzerinde bulunan tasma nedeniyle gerçekleşmiş olabileceği belirtildi.
Cinayet olasılığını da araştıran polis, Şenol ailesi fertlerini serbest bırakırken, vücudunda 50'ye yakın yara bulunan Aleyna'nın Adli Tıp Kurumu'ndan alınan cesedi dün saat 23.00'te Geçit Mezarlığı'nda toprağa verildi. Taziyeleri kabul eden Kerem Şenol, “Adli Tıp Kurumu'na göre yavrum köpekler tarafından parçalandı. Belediye sahipsiz köpekleri mahallemize bırakıyor. Olacağı buydu. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.
Yeğenini ararken cesedinin bulunduğu bölgede çok sayıda sahipsiz köpek olduğunu söyleyen Semra Şenol ise, “Taş atıp köpekleri uzaklaştırdıktan sonra gittiğimde gözlerime inanamadım. Vahşetti. İnanamıyorum” dedi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor. Cinayet ihtimalini araştıran polis, kesin sonuçların otopsi ile belirleneceğini açıkladı. Soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.(dha)