Çocuğunu 'bedava kolej'e vermek isteyen?

Karşıyaka'daki Cihat Kora Anadolu Lisesi, eğitimdeki iddiasını gazetelere ilan vererek duyurdu: Kolej gibi olanaklara sahip, üstelik bedava!
Haber: NESRİN COŞKUN / Arşivi

İZMİR - Karşıyaka'daki Cihat Kora Anadolu Lisesi, eğitimdeki iddiasını gazetelere ilan vererek duyurdu: Kolej gibi olanaklara sahip, üstelik bedava!
İşadamı Cihat Kora'nın 2004'te yaptırdığı okul iki yıl önce Anadolu lisesine dönüştü. Kora, adını taşıyan liseyi bir kolej gibi donatırken, okula sınavla öğrenci alınmaya başlandı. Bu yıl vereceği mezunlarla genel statüsü sona erip yoluna Anadolu lisesi olarak devam edecek okul, gelecek eğitim yılı hazırlık sınıfı açılmasına izin verilen dört Anadolu lisesinden biri.
Müdür Süleyman Kurşun, sınavla 150 öğrenci alacaklarını belirterek şöyle konuştu: "Okulumuzu Galatasaray Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi gibi 'marka' okul yapacağız. Öğrencilerimiz 30'ar kişilik sınıflarda eğitim görüyor. Yüksek teknoloji içeren fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarlarımız var. İnternet bağlantılı bilgisayar laboratuvarımız, DVD bağlantılı televizyonların bulunduğu 25 dersliğimiz var. Çok amaçlı kültür salonu, resim ve müzik üniteleriyle bir kolejden farksız. İlan vermemizin nedeni bu farklılıklarımızın bilinmesi, OKS'ye girenlerin puanları geldikten sonra tercih yaparken okulumuzu düşünmeleri."