Çocuğunun annesini, 'ikinci bahar yaşıyorum' dediği için öldürmüş

Çocuğunun annesini, 'ikinci bahar yaşıyorum' dediği için öldürmüş
Çocuğunun annesini, 'ikinci bahar yaşıyorum' dediği için öldürmüş
Bir çocuğunun annesi ve eski sevgilisini öldürmekle yargılanan Gürsel Bay, Yasemin Kadı'yı, "Ben ikinci baharımı yaşıyorum senin hala sevgilin yok mu?" diyerek dalga geçtiği için öldürdüğünü söyledi.

SAMSUN - Samsun'da bir süre birlikte yaşayıp ayrıldığı, bir çocuğunun annesi Yasemin Kadı'yı (37) öldürmekten ömür boyu hapis istemiyle yargılanan Gürsel Bay (43), duruşmada pişman olduğunu belirterek, "Öldürme amacım yoktu. Bana gülüp, alay ettiği için kızgınlıkla ateş ettim" dedi.
Gasp ve hırsızlık suçlarından sabıkası bulunan ve bu suçlardan 15 yıl hapis yatan Gürsel Bay, 2005 yılında Kocaeli'de limanda çalışırken, başka bir yerinde çaycılık yapan, eşinden ayrılmış iki çocuk annesi Yasemin Kadı ile tanıştı. Bir süre arkadaşlık eden Bal ve Kadı aynı evde yaşamaya başladı. 2006 yılında bir kız çocukları dünyaya gelen çiftin arası zaman içerisinde Yasemin Kadı hakkında çıkan dedikodular nedeniyle açılmaya başladı. Bunun üzerine çift, 2008 yılında Samsun'a taşındı. Ancak bir süre sonra Kadı hakkında yine "başka erkeklerle de ilişkisi olduğu" dedikoduları çıkmaya başladı. 2011 yılının Ocak ayında da Yasemin Kadı, çocuğunu da bırakarak evi terk edip başka bir erkekle yaşamaya başladı. Gürsem Bay da küçük kızını ablasına bırakıp Karabük'e gitti. 

SEVGİLİLER GÜNÜ'NDE ÖLDÜRDÜ 
Geçtiğimiz Şubat ayında kızını görmek için Samsun'a gelen Bay, 14 Şubat Sevgililer Günü akşamı alkollü bir şekilde ablasının evine giderken, pazardan dönen Yasemin Kadı ile karşılaştı. Bir süre konuştuktan sonra aralarında çıkan tartışma sonucunda Bay, ruhsatsız tabancasıyla 7 el ateş ederek Yasemin Kadı'yı öldürdü. Gürsel Bay, kısa süre sonra yakalanıp cezaevine gönderildi.

GÜLÜP DALGA GEÇTİ 
Cinayet suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Gürsel Bay, Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Olaydan dolayı pişman olduğunu dile getiren sanık, Yasemin Kadı'nın kendisini aldattığını öne sürdü. Olay günü tesadüfen karşılaştıklarını belirten Bay, "Konuşmaya o başladı. Bende çocuğumuz olduğunu evine dönmesini söyledim. 'Ben ikinci baharımı yaşıyorum senin hala sevgilin yok mu?' diyerek gülüp, alay etmeye başladı. Ben de gülmemesini söyledim. Ancak o kahkaha atmaya devam etti. Bunun üzerine ben de tabancayı çıkarıp ona ateş ettim. Ama öldürme amacım yoktu. Çok üzgünüm ve pişmanım" diye konuştu. Mahkeme, gelmeyen tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi. (İsmail AKDUMAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113383811338383

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  clear e - fengşuyi

  makul olalım. asıl mesele kişilerin kendi adaletlerini tesis etmeleri. konuşarak karşısındakinin canını sıkan kadınla cinayet işleyen erkeğin suçlarına aynı yerden mi bakacağız?o zaman hırsıza,dolandırıcıya,katile,tecavüzcüye vs hep aynı cezalar verilsin! kimi cesur insanlar gibi "bazı kadınlar dayağı hakediyor" deseydiniz daha iyiydi.

  Ne Suç Değildir? - Clear

  Suç olmayan tek şey,bir kadının ağzına geleni hiç düşünmeden söyleyebilme hakkıdır.İnanmıyorsanız,kadın yorumculara sorun.Yorum yaparken bile aynı "ağızı" kullanıyorlar.

  öldürme amacım yoktu - fengşuyi

  çünkü ben elimdeki tabancayı su tabancası sanıyordum. su sıkacaktım yalnızca. neden belimde su tabancasıyla geziyorum? canımı sıkan olursa su sıkarım diye tabii ki. asla öldürme amacım olamaz. kimseyi. tabii ki pişmanım. sonuçta kadın öldü. su tabancası değilmiş yani belimdeki. bu bir dış mihrak oyunudur. su tabancamı gerçeğiyle değiştirerek bizi birbirimize düşürmek istiyorlar hala anlamıyor musunuz? ben yalnızca kahkaha atıyor diye ağzına su sıkacaktım. masumum!