Çocuk gibi şendiler

Çocuklar rengarenk giysileri ve danslarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda tüm Türkiye'ye şenlik yaşattı

İSTANBUL - Çocuklar rengarenk giysileri ve danslarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda tüm Türkiye'ye şenlik yaşattı. İstanbul'da düzenlenen kutlama törenleri Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Törenin ardından Ali Sami Yen Stadyumu'nda yapılan gösterilere geçildi.
29 okuldan bin 643 öğrenci stadyumda gösterilerinin sergiledi. Çin, İspanya, Hindistan, Yunanistan gibi ülkelerin kostümleriyle 'dünya barışını' simgeleyen öğrencilerin gösterilerini teması ise 'barışa çağrı' oldu. BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın eşi Nane Annan da gösterileri izledi. Kadıköy'de düzenlenen kutlamada da öğrenciler folklor gösterileri yaptı.
İstanbul Bebek'teki Tevfik Fikret İlköğretim Okulu'nda düzenlenen 23 Nisan gösterilerinde minik öğrencilerin yaptığı 'Cumhuriyet Valsi' büyük alkış aldı.
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İzmir'de havanın yağışlı olması nedeniyle kapalı mekânlarda kutlanırken,programda yer alan resmi geçit ve gösteriler ertelendi.