Çocuk kullanan çetelere baskın

Diyarbakır'dan getirdikleri çocuklara hırsızlık yaptırdıkları ve uyuşturucu sattırdıkları öne sürülen iki ayrı gruba yönelik İstanbul, Bursa ve Diyarbakır'da eşzamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonda 45 kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL - Diyarbakır'dan getirdikleri çocuklara hırsızlık yaptırdıkları ve uyuşturucu sattırdıkları öne sürülen iki ayrı gruba yönelik İstanbul, Bursa ve Diyarbakır'da eşzamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonda 45 kişi gözaltına alındı. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır'dan getirdikleri çocuklara hırsızlık yaptırdıkları ve uyuşturucu sattırdıkları belirlenen iki ayrı suç örgütüne yönelik bir çalışma başlattı. İstanbul, Bursa ve Diyarbakır'da eşzamanlı olarak 45 ev ve işyerine düzenlenen operasyonlarda, 5'i kadın 45 kişi gözaltına alındı. Yakalanan kişilerle birlikte uyuşturucu maddeler, çalıntı eşya ile çeşitli çap ve markada ruhsatsız silahlar ele geçirildi. Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorguları süren bu kişiler, Şişli Etfal Eğitim ve
Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilmek üzere dışarı çıkartıldıklarında basın mensuplarına tepki gösterdi.