Çocuk parkını yaktılar!

Çocuk parkını yaktılar!
Çocuk parkını yaktılar!
Bursa'nın İnegöl ilçesindeki bir parkta bulunan çocuk oyun aletleri, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce yakıldı.

İNEGÖL - Orhaniye Mahallesi Varışlısoy Sokak’ta bulunan ve belediye tarafından yaptırılan parktaki çocukların oynadığı plastik aletler, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce ateşe verildi. Yangın, ihbar üzerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Yangının ardından olay yerine gelen İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Yel, vatandaşlardan parklara sahip çıkmalarını istedi. Belediye olarak çocuklara yeni parklar kazandırmaya çalıştıklarını ifade eden Yel, "Üzücü, hoş karşılanmayan bir olayla karşılaştık. Bu parkı yeniden düzenleyeceğiz Buradaki çocuklara parkta oynama imkânı sağlayacağız. Ama bu park sizindir. Parklara sahip çıkmamız gerek. Burada sizin çocuklarınız oynuyor. Burada yaklaşık 7-8 bin liralık zarar var. Ama maddiyattan ziyade burada manevi hasar var" dedi. Olayla ilgili polis tarafından soruşturma başlatıldı. (Seyfettin ARAS/DHA)


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Soruşturma

  ,

  başkan

  ,

  plastik