Çocuk tacizcisi, çocuk filmi setinde yakalandı

Çocuk tacizcisi, çocuk filmi setinde yakalandı
Çocuk tacizcisi, çocuk filmi setinde yakalandı
Alanya'da 3 kız çocuğunu taciz eden kişi güvenlik kamerasına yakalandı. Polis takibi sonucu zanlıyı ilçede çekimi devam eden 'Süper Çocuklar' filminin setinde 'kötü adam'ı canlandırırken bulundu.

Teoman ERİŞ

ANTALYA'nın Alanya İlçesi ve beldelerinde küçük yaştaki 3 kız çocuğuna tacizde bulunduğu iddiasıyla 7 aydır aranan 25 yaşındaki H.A., ilçede çekimi devam eden ‘Süper Çocuklar’ adlı filmin setinde yakalandı. H.A, suçunu itiraf etti.
Alanya'nın Güllerpınarı Mahallesi, Oba ve Tosmur beldelerinde 7 ay içinde yaşları 4 ile 6 arasında değişen 3 kız çocuğuna cinsel tacizde bulunan şüphelinin yakalanması için polis çalışma başlatmıştı. İlk taciz Güllerpınarı Mahallesi'nde meydana gelirken 6 yaşındaki bir kız çocuğu apartmanın altında bulunan depoya indirilmiş ve iç çamaşırı çıkarılarak elle tacizde bulunulmuştu. Daha sonra polise Tosmur ve Oba beldelerinde buna benzer taciz olaylarıyla ilgili şikayet geldi.
Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Büro Amirliği, tecrübeli polis memurları Şenel Maden ve Murat Güven'i özel olarak görevlendirdi. Alanya'da meydana gelen taciz olayının ardından bir işyerine ait güvenlik kamerası tacizciyi koşarken görüntüledi. Bu görüntüyü incelemeye alan ikili, araştırmasını daha da genişletti. Tacize uğrayan çocukların verdiği bilgiler doğrultusunda şahsın robot resmini çizen iki polis, şüpheliye benzeyen 3 kişiyi tespit etti. Polis, 3 şüphelinin gizlice fotoğraflarını çekerek kimlik tespiti için mağdur kızlara gösterdi ve 3 kız da aynı kişiye işaret etti. Araştırmanın 7'nci ayında şahsın Mardin nüfusuna kayıtlı 25 yaşındaki H.A. olduğu belirlendi. Takibe alınan H.A.'nın Alanya'da çekilen ‘Süper Çocuklar’ adlı filmde rol alacağı belirledi. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, bu sabah erken saatlerde Oba Beldesi'nde filmin çekiminin yapıldığı stüdyoya baskın düzenleyerek H.A.'yı film kostümleriyle yakalandı. Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen H.A., burada yapılan sorgusunda küçük yaştaki çocukları taciz ettiğini itiraf etti. H.A., sorgusunun ardından doktor kontrolü için Alanya Adliyesi'ne götürüldü.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Alanya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri aynı bölgede başka tacizlerin de olabileceği şüphesi üzerine soruşturmayı derinleştirdikleri kaydetti. Yetkililer, bu tür taciz olaylarıyla ilgili şikayetleri olanların Emniyet'e başvurmasını istedi.


KÖTÜ ADAM ROLÜNDE

Filmin yönetmeni Celal Remo, zanlının 3 gün önce gelerek rol almak istediğini ve kendisine küçük bir figüranlık rolü verildiğini söyledi. Remo, “Ancak polisler bu sabah sete gelerek şahsı götürdüler. Kendisi bugün ilk kez çekime katılacak ve kötü adam rolünde olduğu için filmin kahramanlarından senaryo gereği dayak yiyecekti” dedi.
‘Süper Çocuklar’ adlı film, İstanbul Sinema Sanatı ve Tiyatro Ltd. Şti. tarafından çekiliyor. Filmin konusu, ışıklı gezegenler sisteminde yer alan ‘Dünya Gezegeni’ ile ışıklı gezegenler sistemi dışındaki siyah tabaka sisteminde bulunan ‘Kuş Gezegen’ arasında geçiyor. Kuş Gezegen'in azılı haydutlarından Şamo ile 2 adamı dünyaya iniş yapıyor, savunmasız çocuklardan Sinem, İlker, Melisa ve Sülo, süper güçlerle donanarak haydutlarla mücadele ediyor. (dha)