Çocuk tacizi zanlısı, bir çocuk filmi setinde 'kötü adam' olarak yakalandı

Çocuk tacizi zanlısı, bir çocuk filmi setinde 'kötü adam' olarak yakalandı
Çocuk tacizi zanlısı, bir çocuk filmi setinde 'kötü adam' olarak yakalandı

Çocuk tacizi zanlısının rol alacağı filmde, başka bir gezegenden gelen kötü adamlarla süper güç sahibi çocuklar savaşıyor. FOTOĞRAF: TEOMAN ERİŞ / DHA

Üç kız çocuğunu taciz etmekle suçlanan zanlı, Alanya'da bir çocuk filminin setinde yakalandı. Kostümlü halde gözaltına alınan zanlının 'kötü adam' karakterini canlandıracağı ortaya çıktı
Haber: TEOMAN ERİŞ / Arşivi

ANTALYA - Alanya ilçesi ve beldelerinde küçük yaştaki üç kız çocuğuna tacizde bulunduğu iddiasıyla yedi aydır aranan 25 yaşındaki H.A., ilçede çekimi devam eden ‘Süper Çocuklar’ adlı filmin setinde yakalandı. 
Alanya’nın Güllerpınarı Mahallesi ile Oba ve Tosmur beldelerinde son yedi ay içinde yaşları dört ile altı arasında değişen üç kız çocuğuna cinsel tacizde bulunan şüphelinin yakalanması için polis çalışma başlatmıştı. Alanya’da kabus yaratan tacizlerden ilki Güllerpınarı Mahallesi’nde meydana geldi. Altı yaşındaki bir kız çocuğu apartmanın altında bulunan depoya indirilmiş ve elle tacizde bulunulmuştu. Daha sonra polise Tosmur ve Oba beldelerinden benzer şikâyetler geldi.
Alanya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği, tecrübeli polis memurları Şenel Maden ve Murat Güven’i özel olarak görevlendirdi. Alanya’da meydana gelen taciz olayının ardından bir işyerine ait güvenlik kamerası tacizciyi koşarken görüntüledi. Bu görüntü ve mağdur çocukların verdiği bilgiler doğrultusunda şahsın robot resmini çizen iki polis, şüpheliye benzeyen üç kişiyi tespit etti. Polis, üç şüphelinin gizlice fotoğraflarını çekerek kimlik tespiti için mağdur kızlara gösterdi ve üç kız da aynı kişiye işaret etti. Araştırmanın yedinci ayında şüphelinin 25 yaşındaki H.A. olduğu belirlendi.
Takibe alınan H.A.’nın Alanya’da çekilen ‘Süper Çocuklar’ adlı filmde rol alacağı belirlendi. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, dün sabah Oba beldesinde filmin çekiminin yapıldığı stüdyoya baskın düzenleyerek H.A.’yı film kostümleriyle yakalandı.
Alanya Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen zanlının burada yapılan sorgusunda küçük yaştaki çocukları taciz ettiğini itiraf ettiği öğrenildi. 

Senaryo gereği dayak yiyecekti
Filmin yönetmeni Celal Remo, zanlının dört gün önce gelerek rol almak istediğini ve kendisine küçük bir figüranlık rolü verildiğini söyledi.
Remo, “Ancak polisler sabah sete gelerek şahsı götürdüler. Kendisi ilk kez çekime katılacak ve kötü adam rolünde olduğu için filmin kahramanlarından senaryo gereği dayak yiyecekti” dedi.