Çocuk vekiller sevgi istedi

Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu'nun, dün 'en yaşlı üye' sıfatıyla açtığı Genel Kurul'da, Ulusal Egemenlik Haftası kutlamaları için Ankara'ya gelen çocuklar, bir saatliğine milletvekili olarak TBMM Çocuk Genel Kurulu'nda görüşlerini dile getirdi.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu'nun, dün 'en yaşlı üye' sıfatıyla açtığı Genel Kurul'da, Ulusal Egemenlik Haftası kutlamaları için Ankara'ya gelen çocuklar, bir saatliğine milletvekili olarak TBMM Çocuk Genel Kurulu'nda görüşlerini dile getirdi.
Gündemle ilgili söz alan Ankara Milletvekili Gönenç Ekmekçi, TBMM'nin bağımsızlık ve özgürlük ateşinin yakıldığı bir ocak olduğunu ifade ederek, "Atatürk, bu ocağı sonsuza kadar yaşatmamız için bu bayramı bize armağan etti" dedi. Ankara Milletvekili Meriç Ezberci ise, dünyada pek çok çocuğun şiddete ve zararlı maddelere maruz kaldığını, çalıştırıldığını ve sokaklarda yaşadığını söyledi, büyüklerden oyun alanları istedi.
En güzel Genel Kurul
Gündem dışı söz alan Samsun Milletvekili Burak Gezen ise ekonomik krize değindi: "Ekonomik kriz nasıl olsa aşılır. Biz sizlerden sevgi istiyoruz.
İyi bir eğitim istiyoruz. Yokluğa katlanılır bir şekilde, ama sevgisizliğe asla. Daha az giyebiliriz, daha az yiyebiliriz ama eğitimden tasarruf etmeyin,"
Milletvekilleri, sıralardaki elektronik oylama cihazlarıyla oynamamaları konusunda sık sık uyarıldı. TBMM'ye gelen minik milletvekilleri, Genel Kurul'da görüş açıklayan arkadaşlarını dikkatle dinledi ve hiç laf atmadı.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  TBMM

  ,

  Ankara

  ,

  SAMSUN