Çocuklar için 25 bin 'evet'

Çocuk merkezli çalışmalar gerçekleştiren 37 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu 'Türkiye Çocuk Hakları...

İSTANBUL - Çocuk merkezli çalışmalar gerçekleştiren 37 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu 'Türkiye Çocuk Hakları Koalisyonu'nun 23 Nisan 2001'de başlattığı
'Çocuklar için evet diyorum' kampanyasında 25 bin imza toplandı. BM Çocuklara Yardım Fonu'nun (UNICEF) koordinasyonu ile bütün dünyada başlatılan kampanya ile bireylerin, hükümet kuruluşlarının, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumsal bütün öznelerin etkin katılımı, işbirliği ve sorumluluk üstlenmesi sağlanarak çalışmalara öncülük edilmesi amaçlanıyor.
Katılım sürüyor
Kampanyada toplanan çocuk ve yetişkin imzalarının 1-21 Eylül tarihleri arasında New York'ta yapılacak yeni binyılın ilk 'BM Özel Çocuk Oturumu'na götürülecek. Kampanyaya yönelik başvuruların devam ettiği belirtilen açıklamada, internetten www.bebek.com adresinden, posta yoluyla Çocuklar İçin Evet Diyorum Kampanyası, Zafer Sokak, No: 17 Nişantaşı/İstanbul adresinden, 0 212 240 23 83 numaralı telefon ile 0 212 230 01 25 numaralı faksla kampanyaya katılım sağlanabilecek.