Çocuklar 'şiddeti' yazdı, çizdi

Celal Bayar Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 'şiddet' konulu kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren ilköğretim okulu...

ANKARA - Celal Bayar Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 'şiddet' konulu kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren ilköğretim okulu öğrencileri kompozisyonları ve çizdikleriyle 'Bireysel silahlanmaya hayır' dedi.
6-9 Eylül 2007 tarihlerinde Manisa'da yapılacak 6. Anadolu Adli Bilimler Kongresi'nde sergilenecek eserleri yapan ve kaleme alan öğrencilerin isimleri seçici kurul tarafından gizlendi. Kurulun sergilenmesine karar verdiği kompozisyonlarda yer alan şu ifadeler dikkatler çekti:
2. sınıf öğrencisi: "İnsanların ben fotokopi makinesi gibi bir özelliğinin var olduğuna inanıyorum. Şiddet gören bir insanın sorunlarına çözüm olarak, şiddet kullanacağına garanti verebilirim."
9. sınıf öğrencisi: "Buradan bütün anne ve babalara sesleniyorum. Ne olur o ufacık çocuklara ve gençlere şiddet uygulamayın."
9. sınıf öğrencisi: "Ekranlardaki kirlilik bizi yavaş yavaş uçurumun kenarına götürüyor. Nasıl oluyor da birbirlerini öldüresiye döven insanları izlemek, bize bu kadar keyif veriyor."