Çocuklara Hakan Şükür dopingi

Çocuklara Hakan Şükür dopingi
Çocuklara Hakan Şükür dopingi

Mardinspor?un davetlisi olarak kente giden ünlü isimlerden Hakan Şükür, maçtan önce çocuklarla sohbet etti ve onları sık sık ziyaret sözü verdi. FOTOĞRAF: İBRAHİM YAKUT / AA

Katliamda yakınlarını kaybeden Bilge köyü çocukları, dün, ünlü futbolcu Hakan Şükür'le aynı sahayı paylaştı, Alişan'la birlikte türkü söyledi

MARDİN - Bilge köyü çocukları, katliamın ardından tanıştıkları ‘yeni hayat’ta bu kez ünlü futbolcu Hakan Şükür’le karşı karşıya geldi. Eski milli futbolcu ile 44 kişinin öldüğü katliamda annesiz babasız kalan çocukların maçı 2-2 bitti.
Mardinspor’un davetlisi olarak kente giden Hakan Şükür, önce katliamın meydana geldiği, Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyünü ziyaret etti. Şükür ve beraberindeki ses sanatçısı Murat Kurşun, köyde öldürülenlerin yakınlarıyla konuştu. Şükür, ziyaretin ardından, Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumu’nda Bilge köyünün çocukları ile futbol maçında karşılaştı. Maçtan önce seyircilerin yanına giden Hakan Şükür’e ‘Mardin seninle gurur duyuyor’ diye tezahürat yapıldı.
Hakan Şükür,  Murat Kurşun ve Mardinspor Başkanı Tekin Alkan’ın da yer aldığı ekipte Bilge köyü çocuklarıyla futbol maçı oynandı.  2 -2 sona eren maçı Mardin Valisi Ali Hasan Durur da izledi. Vali Duruer, maçın ardından iki ekibe de plaket verdi. Hakan Şükür, Bilge köyü çocuklarıyla birlikte olmaktan mutlu olduğunu, kente sık gelip gideceğini, Mardin’e her konuda yardımcı olacağını söyledi.

Ünlülerle tanıştılar
Hakan Şükür’ün yanı sıra Mardinspor Kulübü’nün davetlisi olarak Mardin’e giden Meltem Cumbul, Alişan, Murat Kurşun, Bedri Ayseli, Coşkun Sabah da maçın ardından konser verdi. Alişan, Bilge köyünden kızların bulunduğu kapalı tribüne giderek, sohbet etti. Alişan’ın türküleri, bütün akrabaları öldürülen Zeynep Çelebi ve diğer kızları gözyaşlarına boğdu. (dha)