Çocuklara işkence yapan üvey anneye 46 yıl hapis cezası

Çocuklara işkence yapan üvey anneye 46 yıl hapis cezası
Çocuklara işkence yapan üvey anneye 46 yıl hapis cezası
Kayseri'de iki küçük çocuğa işkence yapan üvey anne, eziyet, yaralama ve cinsel istismar suçlarından 46 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kadının uyguladığı şiddet, çocukların babasının eve yerleştirdiği kamera tarafından da kaydedildi.

RADİKAL - Kayseri'de iki küçük çocuğa eziyet, yaralama ve cinsel istismardan 46 yıl hapis cezasına çarptırılan üvey annenin, çocuklara uyguladığı ve insanın kanını donduran şiddet, babanın eve yerleştirdiği kamera tarafından saniye saniye kaydedildi. Çocukların babası, "Komşular ağlama sesinden şikayet edince kamera yerleştirdim. Görüntüler beni şoke etti" diye konuştu.

Necmettin Çuhadaroğlu'nun Habertürk gazetesinde yer alan haberine göre, baba Akif A.'nın eve yerleştirdiği kamera tarafından kaydedilen görüntülerde üvey anne Songül A., altını ıslattığı gerekçesiyle 5 yaşındaki erkek çocuğu İ.A.'yı boğmaya çalışıyor.

Başka bir gün ise tekme ve yumruklarla dövdükten sonra, oklavayla küçük çocuğun bağırsaklarının yırtılmasına neden oluyor.

7 yaşındaki kaz çocuğu İ.A.'ya da aynı şiddeti uyguladığını kanıtlayan görüntülerin ardından Songül A., 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 16 Aralık tarihinde görülen davada yaralama, eziyet ve cinsel istismardan toplam 46 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Habertürk gazetesine konuşan baba Akif A. üç farklı zamanda çekilen görüntülerle ilgili olarak şunları söyledi:

"Görüntüleri çekmemdeki en büyük neden, komşularımın ben işe gittiğimde sürekli çocuklarımın ağlama seslerinden şikayet etmesiydi. Ben de eve geldiğimde çocuklarımın elinde ve yüzündeki izleri sorduğumda, 'Kanepeden düştü, oynarken oldu' diyordu. Komşularımdan emanet kamera alıp eve yerleştirdim. İlk görüntüleri aldığımda şok oldum. Avukata gidip bilgi aldım. Sonraki görüntüleri, avukatın, şiddetin devamlı olup olmadığının tespit edilmesi yönlendirmesiyle yaptım. Emanet kamera ile ikinci görüntüyü çektim. Polise şikayetçi oldum. Suçüstü yapmak için de üçüncü kez kamera yerleştirip evden sesler gelince polisle baskın yaptık. Davacı oldum."

Baba Akif A.'nın görüntüleri izlemesi ve şikayetçi olması sonrasında tutuklanan üvey anne Songül A., "Benim de o zamanlar psikolojik sorunlarım vardı. Ben de eziyet gördüm. Çocuklara eziyet ettiğim için pişmanım" diye ifade vermiş; Akif A. ise, uygulanan şiddet ve eziyetten dolayı 5 yaşındaki I.A.'nın iki ay hastanede yattığını ve tedavi gördüğünü söyleyerek, üvey anne Songül A.'nın cezalandırılmasını istemişti.