Çocuklardan örnek proje

AB bünyesindeki Socrates Programları-Comenius Projeleri'nde Türkiye adına görev alan Özel Marmara Koleji öğrencileri, Alman ve Fransız öğrencilerle 'Bayramlar ve Kutlamalar' konulu belgesel çekiyor.

İSTANBUL - AB bünyesindeki Socrates Programları-Comenius Projeleri'nde Türkiye adına görev alan Özel Marmara Koleji öğrencileri, Alman ve Fransız öğrencilerle 'Bayramlar ve Kutlamalar' konulu belgesel çekiyor.
Almanya'nın IGP Fransa'nın Lycee Maubeuge okullarının öğrencileriyle ortaklaşa başlatılan proje, kültürel yabancılığa karşı hoşgörüyü uyandırmayı amaçlıyor. Çekimleri 2004'ün Eylül ayında başlayan filmde Almanya, Fransa ve Türkiye'den görüntüler yer alacak. Proje kapsamında öğrenci ve öğretmenler çekilen sahneleri değerlendirmek üzere geçen mart ayında Almanya'da toplanmıştı. Dün İstanbul'a gelen Alman ve Fransız öğrenciler beş gün boyunca Türkiye'deki çalışmaları sürdürecek. Yabancı öğrenciler İstanbul'un tarihi yerlerini de gezecek. Filmin montajı ise eylülde Türk ve Alman ekiplerinin de katılımıyla Fransa'nın Maubeuge'deki lisenin görsel-işitsel sinema stüdyosunda yapılacak.


    http://www.radikal.com.tr/8476118476110

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.