Çocukları kullanan çetenin 'zırhlısı' varmış

Diyarbakır'dan getirdikleri çocuklara hırsızlık yaptıran çeteye yönelik operasyonda gözaltına alınan 45 zanlının sorgusu devam ediyor. Polis yaptığı...

İSTANBUL - Diyarbakır'dan getirdikleri çocuklara hırsızlık yaptıran çeteye yönelik operasyonda gözaltına alınan 45 zanlının sorgusu devam ediyor. Polis yaptığı aramalarda çok sayıda silah ve biri zırhlı iki lüks araba ele geçirdi.
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri yaklaşık iki aylık teknik takibini ardından İstanbul, Bursa ve Diyarbakır'da 45 ayrı adrese operasyonlar yaptı. Üçü çocuk, beş kadınla birlikte 45 kişi yakalandı. Zanlıların ev, işyeri ve otomobilleriyle üzerlerinde yapılan aramalarda, 27 adet tabanca, bir adet Kaleşnikof marka uzun namlulu tüfek, bir adet pompalı tüfek, 4 bin adet uyuşturucu ve uyarıcı hap, 1 kilogram toz esrar ve çok sayıda çalıntı eşya ile biri zırhlı iki lüks otomobilin de aralarında bulunduğu üç otomobil ve bir minibüs ele geçirildi. Polis yetkilileri, şebeke lideri Murat O 'nun öldürülmekten korktuğu için kendisine özel zırhlı bir otomobil yaptırdığını söyledi.