'Çocukları kullanıyor, kafa derisi yüzüyorlar'

'Çocukları kullanıyor, kafa derisi yüzüyorlar'
'Çocukları kullanıyor, kafa derisi yüzüyorlar'
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

Gülsuyu’nda öldürülen Hasan Ferit cinayetinin zanlılarından biri daha yakalandı. 1.5 aydır aranan çete üyesi Emrah Ok’un el koyduğu kırmızı Mini Cooper marka araçla çektirdiği fotoğrafı Facebook da da paylaştığı ortaya çıktı.
Gülsuyu’nda Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) binası basılarak 9 kişinin ayaklarından yaralanmasıyla başlayan olaylar, 30 Eylül ’de 1 kişinin ölmesi, 3 kişinin yaralanmasıyla zirveye çıktı. Bitlisliler olarak bilinen 18 çete üyesi oprasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Yakalananlardan M.K. savcılığa verdiği ifadesinde Hasan Ferit Gedik cinayetini itiraf ederek ateş ettiğini, daha sonra da 2 silah ve 1 tüfeği Tuzla sahilinde denize attıklarını itiraf etti. M.K. mahallede faaliyet gösteren devrimci gruplarla uyuşturucu rant kavgasından dolayı çatıştıklarını iddia etti. 

1.5 aydır kayıptı

Olaya karıştığı belirlenen çete üyelerinden 23 yaşındaki Emrah Ok ise 1.5 aydır bulunamıyordu. Yakalanmamak için cep telefonu kullanmadığı öğrenilen Emrah O.’nun sahte kimlik çıkartarak otel ve pansiyon türü yerlerde saklandığı belirlendi. Ok dün yapılan operasyonla Maltepe sahilinde üzerinde uyuşturucu ile yakalanarak tutuklandı. Kartal Dr. Lütfi Ok dün tutuklandı. Maltepe Gülsuyu ve Gülensuyu mahallelerinde haraç alan ve yağma işlerine karıştığı belirlenen Bitlisliler çetesinin 14-15 yaşındaki çocukları uyuşturucuya alıştırıp kullandıkları iddia edildi. Çetenin son olarak bir kişinin 5 bin liralık borcuna karşı Mini Coper marka aracına el koyduğu ve şahsın kafa derisini kestiği polisin yaptığı araştırma sonucu ortaya çıktı.