Çocukları uğruna yanarak öldü

Çocukları uğruna yanarak öldü
Çocukları uğruna yanarak öldü
Alevlerden kurtulamayacağını anlayan yedi aylık hamile Şengül Arda, sekiz ve beş yaşlarındaki iki çocuğunun üzerine kapaklanarak onları kurtarmak istedi. İtfaiye, 27 yaşındaki anneyle iki çocuğunun cesetlerini buldu.Bursa’da dün sabaha karşı 04.00 sularında, iki katlı bir evde devrilen elektrik sobasından yangın çıktı. Mehmet Arda, alt kattaki hamile eşi Şengül ile çocukları sekiz yaşındaki Sümeyye ve beş yaşındaki Umut Can’ı uyandırdı. Bu sırada pijamaları alev alınca sokağa fırlayıp bitişik evdeki kardeşinin kapısını çaldı, Ardından kendisini bahçedeki havuza attı.
Eşinin bağırışlarıyla uyanıp çocukları Sümeyye ve Umut Can’ı kucağına alan Şengül Arda ise alevlerin arasında kapıya kadar gelmeyi başardı. Ancak çıkamayacağını anlayınca üzerine kapandığı çocuklarıyla birlikte yanarak öldü. Yangın sırasında evin yanında bulunan bir otomobil de yandı.
Mehmet Arda, helikopterle Kocaeli’ndeki yanık hastanesine gönderildi. Arda’nın kanserden ölen ilk eşinden olan iki çocuğu gece halalarının evinde oldukları için kurtuldu. (dha)