Çocukların keyfi yerinde

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bugün ilk kez 1. Meclis önünde kutlanacak. TBMM'de buluşan Türkiye Öğrenci Meclisi'nin vekillerinin
'koltuk kavgası' büyükleri aratmadı.

ANKARA - Türkiye Öğrenci Meclisi'nin küçük milletvekilleri, büyüklerini aratmadı. Listelerin yarıştığı Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimlerinde sert tartışmalar ve 'koltuk kavgaları' yaşandı.
TBMM ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi' çerçevesinde 81 ilden seçilen temsilcilerin oluşturduğu Türkiye Öğrenci Meclisi dün TBMM Genel Kurulu'nda toplandı. Açılışı TBMM Başkanı Bülent Arınç yaptı. Öğrenci Meclisi Geçici Başkanlığı'nı 'en yaşlı üye' Bünyamin Bozlak üstlendi, ardından Geçici Başkanlık Divanı oluşturuldu ve 81 ilden temsilciler yemin ederek görevlerine başladı. Öğrenci Meclisi Başkanlık ve Başkanlık Divanı seçimleri için altı ayrı listeyle kıran kırana bir yarış yaşandı. Aydın listesi çekildi, İzmir listesine itiraz geldi. İtiraz edenler kürsüdeki İzmir temsilcisini konuşturmak istemedi. Tartışmalar uzayınca oturuma ara verildi! Aranın ardından Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığı'na 32 oyla Eskişehir temsilcisi Ramazan Bıyık seçildi. Bu arada Ankara temsilcisi temsilcilere 'dokunulmazlık' istedi!


    http://www.radikal.com.tr/8475278475270

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.