Çocukların ruh sağlığını medya bozmuş!

Malatya Çocuk Yuvası'ndaki dayak skandalının ardından eleştiri oklarının hedefi olan Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, medyanın Malatya'daki çocukların ruh sağlığını bozduğunu savundu.

ANKARA - Malatya Çocuk Yuvası'ndaki dayak skandalının ardından eleştiri oklarının hedefi olan Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, medyanın Malatya'daki çocukların ruh sağlığını bozduğunu savundu.
Çubukçu, dün AKP Grubu'na icraatlarıyla ilgili bir brifing verdi. Malatya'daki dayak olayına değinen Çubukçu, konunun basın tarafından abartıldığını iddia ederken, "Olayın hemen ardından kentte adeta karargâh kurdular. Basın çocukların ruh durumunu bozdu" dedi. Çubukçu, muhalefet partilerini de olayı "siyasi malzeme ve rant" konusu yapmakla suçladı.
Elkatmış'a sitem
TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Elkatmış'ın "Bakanı çağırdık, sorguladık" sözlerine de değinen Çubukçu, "Ben başka bir konuda bilgi vermek üzere gittim. Çocuk yuvalarındaki durum da gündeme geldi. Komisyon beni, bir milletvekilini sorgulayamaz. Beni ancak Yüce Divan sorgulayabilir. Elkatmış'ın bu tutumu ve sözleri beni üzdü" diye konuştu.
Çubukçu'nun konuşmasının ardından Başbakan Erdoğan da, milletvekillerini basınla ilişkiler konusunda uyardı. Erdoğan "aile içi sorunları medya önünde konuşmayın" dedi.