Çocuklarını kurtardı, eşi için öldü

Çocuklarını kurtardı, eşi için öldü
Çocuklarını kurtardı, eşi için öldü

Kemal İnan ve karısı Belkıs İnan yeni bir ev tutmak istiyordu.

ISPARTA - Ahşap bir evde çıkan yangında çocuklarını kurtaran baba, eşini almak için tekrar girdiği avlevlerin arasından çıkamadı. 53 yaşındaki Kemal İnan ve eşi 39 yaşındaki Belkıs İnan yanarak yaşamını yitirdi.
Isparta’nın Keçeci Mahallesi’ndeki iki katlı ahşap evde yaşayan İnan ailesi çok eski olan evden taşınma hazırlıkları yapıyordu. 

Çocuklarını pencereden attı
Ancak dün sabah saat 05.00 sıralarında elektrik kontağından yangın çıktı. Evinde yangın çıktığını fark eden 53 yaşındaki Kemal İnan, önce çocuklarından 14 yaşındaki Ferdi’yi daha sonra 16 yaşındaki Pelin’i kucaklayarak evin arka penceresinden toprak zemine attı. Daha sonra içeride mahsur kalan 39 yaşındaki eşi Belkıs’ı kurtarmak için alevlerin arasına giren Kemal İnan ahşap merdivenin çökmesi sonucu mahsur kaldı. Yangın itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonrası saat 09.30 sıralarında söndürülebildi. Yangın söndürüldükten sonra Kemal İnan ile Belkıs İnan’ın yanmış cesetleri bulundu.
Babalarının hayatlarını kurtardığı Gürkan İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Ferdi ile aynı okuldan mezun olan Pelin olayın şokunu yaşarken, çocukları öğretmenleri teselli etmeye çalıştı. Pelin daha sonra gazetecilere babasını anlatıyordu: “O ailesi için herşeyi yapan çok iyi bir babaydı. Babam dünyanın en iyi babasıydı.”(dha)