'Çok gizli' şüpheli: Kim bu Taylan K.?

'Çok gizli' şüpheli: Kim bu Taylan K.?
'Çok gizli' şüpheli: Kim bu Taylan K.?

33 yaşındaki iki çocuk annesi Sarai Sierra, turist olarak geldiği İstanbul'dan bir tabut içinde ayrıldı.

Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul ’da kaybolduktan sonra cesedi beş gün önce surlarda bulunan ABD vatandaşı Sarai Sierra cinayetinin üzerindeki sır aydınlanmadı. Sierra’nın Türkiye ’de dört kişiyle yazışmalar yaptığı belirtiliyor. Olayla ilgili en büyük şüpheli konumunda bulunan Sierra’nın kaybolmadan önce buluşmak için randevulaştığı Taylan K. hakkında da birçok soru işareti bulunuyor.
İnternette “taylloo” takma ismiyle Sierra ile yazıştığı belirtilen Taylan K. takma isimli kişinin gerçek adı, emniyet yetkililerince sır gibi saklanıyor. Taylan K.’nin gözaltına alınmaması, polisin hiç alışık olmadık bir biçimde ifade için basından saklayarak gece yarısı saat 02.30’da çağırması, fotoğraf çekilmemesi için özen gösterilmesi ve kimliğinin özenle saklanması, şüpheleri artırıyor. ‘Taylan’ın polis ya da MİT mensubu olduğu yönünde de iddialar var. Radikal’e konuşan bir emniyet yetkilisi Taylan K. hakkında gözaltı için bir sebep olmadığını, bu nedenle hiçbir işlem yapamadıklarını söyledi. 21 kişiyle birlikte kan ve sperm örneği alınan Taylan K.’nin kontrollü olarak serbest bırakılarak izlenebileceği belirtiliyor. Öte yandan Taylan K.’nin polise verdiği ifadesinde Sierra ile cinsel ilişki yaşamadıklarını söylediği öğrenildi.

Beklenen mailler geldi
İstanbul Emniyeti’nin İnterpol aracılığıyla ABD’den isteği Gmail dökümlerinin geldiği ve Sierra’nın yazışmalarının tarandığı öğrenildi.
Polis basında çıkan farklı haberlerden rahatsız. Ancak basının önüne çıkıp doğru bilgilendirme yapılmamasını da henüz cinayetin aydınlatılamamış olmasına bağlıyor. “Biz tecavüzcü değil katili arıyoruz” diyen emniyet yetkilileri, her gün farklı çıkan haberlerden yabancı basının da etkilendiği görüşünde.

New York Post’un iddiası
Amerikan New York Post gazetesinde ise bir FBI ajanına dayanılarak ‘Sarai’nin Türkiye’ye sırf fotoğraf çekmek için gelmediği’ yönünde bir haber çıktı. Sarai Sierra cinayetini araştıran ekipte bulunan bir FBI ajanı, Sierra’nın seyahati sırasında bazı kriminal kişilerle görüştüğünün belirlendiğini, cinayet ile ilgili çok sayıda cevapsız soru bulunduğunu söyledi. Sarai Sierra’nın Türkiye gezisi sırasında birçok karanlık tiple buluştuğunu belirten FBI ajanı, Sierra’nın uyuşturucu sevkiyatı yapan çetelerle bağlantısını araştırdıklarını belirtti. Ajan, “Sarai Sierra’nın profili hiç dikkat çekmeyecek bir uyuşturucu kuryesi görünümünde. Uyuşturucu mafyasıyla temasa geçip geçmediğini araştırıyoruz. Bu yönde bazı bulgular var. Almanya ve Hollanda seyahatleri de soru işaretleri yaratıyor” dedi.
7 Ocak’ta Türkiye’ye gelen Sarai Sierra, 15 Ocak’ta Amsterdam’a, 16 Ocak’ta Münih’e uçmuş, 19 Ocak’ta yeniden İstanbul’a dönmüştü. Sarai, 21 Ocak günü ortadan kaybolmuş, beş gün sonra da ölü bulunmuştu.


  http://www.radikal.com.tr/112025711202571

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Basın... - Arjinn

  Ahlaksızlığın diz boyu olduğu bu basın kültürü,insanların kafa yapısıdır aynı zamanda.Basın önce iktidarların sonra halkın neyi seveceğine karar verir ve bu doğrultuda haber yapar bu ülkede.Başlıklara bakın Türk eğitim sisteminin ırkçı,milliyetçi,cinsiyetçi kafasını çok net görürsünüz.Önce aslında kendi bilinç altındakini,ABD gazetelerinde çıkan sözde yorumcuların sözde yazdıklarıyla dışarı vurdu.Neydi bunlar,2 çocuklu evli birinin başka ülkede ne işi var,kadın başına ne yapar uzaklarda v.s.v.s. Yani neredeyse ABD halkı iyi ki ölmüş demiş.Külli yalan. Neredeyse kadın kendi kendine tecavüz edip,kendi kendini öldürmüş falan sanacağız.Önce Taylan K.nın ağzından" ölümünden bir gün önce beraber olduk" dediki bu arsız kadın ölümü hak etmiş olsun,nede olsa onu bir Türk öldürmüşse,bari yabancı kadının kocasının namusunu temizledide uhrevi bir görev yaptı. v.s. Sonra polis önüne çıkanla berbaer olabileceği düşünülen bir yabancının aslında bir beraberliğin olmadığını söylüyor,şok.O zaman başka kötülüklerine bakalım,illaki bu kadın bu ülkede öldürülmüşse mutlaka şeytanlaşmalı,uyuşturucu,mafia,terörist olmalı.Bakalım neler çıkacak daha,birtek fotoğraf çekmeye gelmemiş onu öğreniyoruz.