Çok istiyorlarsa ailenin tanımını değiştirsinler

Aile içi şiddeti genişleten kanun tasarısına evlilik dışı yaşayan kadınları sokmadığı için eleştirilen Devlet Bakanı Nimet Çubukçu kararını savundu.

İSTANBUL - Aile içi şiddeti genişleten kanun tasarısına evlilik dışı yaşayan kadınları sokmadığı için eleştirilen Devlet Bakanı Nimet Çubukçu kararını savundu. Çubukçu, yasayla aile kavramının değiştirilmesinin mümkün olmadığını belirterek "Bu önergeyi veren arkadaşımızın bir önerisi varsa eğer, Medeni Kanun'daki aile kavramını tartışmaya açsın" dedi.
Çubukçu dün 'Yetiştirme Yurtlarına ve Çocuk Yurtlarına Tam Teşekküllü Ecza Dolapları Yerleştirme Projesi'nin imza törenine katıldı. Sadece şiddete uğrayan evli kadınlara değil kendilerine başvuran her kadına her kadına sosyal şartlarına bakmadan hizmet verdiklerini söyleyen Çubukçu şunları söyledi. Aile kavramını bu yasayla değiştirmek mümkün değil. CHP'li arkadaşımızın (Yüksel Çorbacıoğlu) önerisine, diğer CHP'liler de katılmadı zaten. Hukuku az buçuk bilen herkes, bunun çarpık bir tartışma olduğunu biliyor. Bu öneride bulunanlar desinler ki 'imam nikâhlı eşler de ya da birlikte yaşayanlar da aile tanımına girsin'. Bu değişiklik teklifini buyursun yapsınlar."