Çok yaşayın ama bu hapşırık kurala aykırı!

Çok yaşayın ama bu hapşırık kurala aykırı!
Çok yaşayın ama bu hapşırık kurala aykırı!

Çubukçu?nun hapşırıklarını yanındaki Devlet Bakanı Nafiz Özak da dikkatle izlerken, CHP?li İnce, Çubukçu?ya maske vermek istedi. fotoğraflar: MUSTAFA iSTEMi

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Bakan Nimet Çubukçu’nun konuşması sırasında sık sık hapşırıp, ilaç alması nedeniyle üyeler domuz gribi tedirginliği yaşadı. 
Çubukçu, toplantı girişinde gazetecilerin, “Muhalefet domuz gribi olduğunu söylüyor” sorusu üzerine, “Muhalefet ne yapacağını şaşırdı” sözleriyle yanıt verdi. Ancak Çubukçu’nun konuşması süresince hapşırması, burnunu silmesi ve ilaç alması komisyon üyelerini tedirgin etti. Çubukçu’nun hapşırırken, Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği gibi ‘kolunun içine’ değil de ellerine hapşırması dikkat çekti.
Toplantıda CHP’li Muharrem İnce Bakan Çubukçu’ya maske vermek istedi.  Çubukçu daha sonra gazetecilere, “Hasta değilim. Salon havasız, tozlu. Birkaç kez hapşırdım ve ses açıcı ilaç aldım” dedi. 

Domuz gribi Meclis’te
Öte yandan bütün önlemlere karşı domuz gribi Meclis’e girdi. MHP Ankara Milletvekili Bekir Aksoy’un sekreteri Aslı Vergili, domuz gribine yakalandı. (Radikal)