Çöken fabrikada dört işçi öldü

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bir fabrika inşaatında meydana gelen çökme sırasında enkaz altında kalan dört işçi öldü, bir işçi yaralandı.

ESKİŞEHİR - Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bir fabrika inşaatında meydana gelen çökme sırasında enkaz altında kalan dört işçi öldü, bir işçi yaralandı.
Eti Tam Gıda A.Ş. tarafından OSB'de 14'üncü Cadde'de kek üretimi için yaptırılan üç katlı inşaatın son katında, dün öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle çökme meydana geldi. Yıkılan kolon ve kirişler alt katlarda çalışmakta olan beş işçinin üzerine düştü. Göçük altında kalarak ağır yaralanan işçilerden Ali Aydoğan, Fuat Yılmaz ve Cemal Gökçek Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılırken yolda öldü. Yaralı işçiler Şakir Aytun ve Ahmet Kamber aynı hastanede tedavi altına alındı. Ancak Şakir Aytun da müdahalelere karşın kurtarılamadı.
Olayla ilgili İl Jandarma Komutanlığı ve Eskişehir Cumhuriyet Savcılığı soruşturma açtı. Fabrika inşaatının yapımını üstlenen Yöntem Yapı Denetim Şirketi Yönetim Kurulu üyesi Tuncay Çalışkan ise inşaata kolon ve kirişlerin hazır olarak getirildiğini ve vinçlerle kaldırılarak monte edildiğini açıklarken, "Olayın ya vinçlerden birinin kazaen kolon ve kirişlere çarpması sonucunda ya da kolon ve kirişlerin bağlantı hatasından kaynaklandığı ihtimali üzerinde duruyoruz. Araştırmalarımız sürüyor" dedi.