Çölaşan yazdı, Türk inceleme başlattı

Adalet Bakanı Türk, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilişkileri olduğu öne sürülen hakim ve avukatlar hakkında inceleme başlattı.

Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Hürriyet yazarı Emin Çölaşan'ın gündeme getirdiği, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilişkileri olduğu öne sürülen hakim ve avukatlar hakkında inceleme başlattı.
Türk, Çölaşan'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile bağlantılı olarak soruşturma aşamasında veya süren davalar ve ihaleler hakkındaki birkaç gündür süren yazıları üzerine, adı geçen hakim ve avukatlarla ilgili inceleme başlatması için Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu'na talimat verdi.
Adalet Bakanlığı müfettişlerinin, Çölaşan'dan, söz konusu yazılarda adı geçen kişilerin kim olduğu konusunda bilgi alacakları ve iddiaları araştıracakları öğrenildi. İddialar ciddi bulunursa, inceleme soruşturmaya dönüşebilecek.
Çölaşan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, Türkiye'deki tüm hakim ve savcıların amiri konumunda olan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Ergül Güryel'in oğlu Cem Güryel'e iş verdiğini ileri sürmüştü.